Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Manapság nehéz bekerülni...

Manapság nehéz bekerülni rendőrnek? Színtévesztéssel és -3.5-ös szemmel felvennének? Úgy tudom nagy a hiány.

Figyelt kérdés

2019. febr. 28. 13:32
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Elmennék cipőtalpakat varrni,kapnék minimálbért,nettó 99-et.Ott van a haverom is.
2019. febr. 28. 19:03
 12/25 anonim ***** válasza:
67%

Varrni csak hétköznap nappal kell.

Rendőrként nem lesznek hétvégéid, ünnepeid, éjszakáid a családdal, folyamatos stressz, bioritmus felborulása...

Minden kedvezményt elvettek, nincs lakhatási támogatás, cafateria stb. Ha alkalmatlan leszel egészségügyi okok miatt, akkor utcára tesznek.

2019. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod,hogy ne menjek el egyetemre,hanem menjek el segédmunkásnak
2019. febr. 28. 21:46
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre?

Nézz már utána mi a szituáció :D

Konkrétan kivágnak utcára járőrbe, mert nincs tiszti hely, mert ugye bedugult az egész rendszer a nyugdíj elvetele miatt.

Ott meg majd kezdőként rádhúznak mindent, mert te leszel a hadnagy, aki egyébként meg... A mostani tisztek jönnek és szerelnek lefelé, mennek át jogász képzésre.

2019. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%

Ne higyj azoknak akik itt írják a hülyeségeket.

2010-2012 között elég kemény felvételi volt nem láthatott a válaszoló XXXL és kabátot. Akkor kegyetlen szigorral nézték a fizikai alkalmasságit ami tartalmaz 2000m futást is. Ha megadott szint időn belül nem volt meg és a minimum össz pontszám nem volt meg elküldtek a fenébe.

(legjobb barátom 2013ban végzett. Atléta kiskora óta és ő is épp hogy bekerult mert akkor még jelentős volt a túl jelentkezés)


Ma ez már tagadhatatlanul változott.

A műveltségi és a fizikai színvonala lentebb került ez tagadhatatlan és hazugság lenne mást állítani viszont

Nem mondom hogy mindenki fitnesz bajnok de most sincs elhízva a tanulói állomány.


Viszont az orvosi és a pszichológiai vizsgálat az ugyan úgy kemény. Nem fognak fel lábú meg süket embereket felvenni.


Nem tudom a te képességed kizáró ok e.

Bekell adni a felvételit. Elkell menni a felvételire és megprobálni.

2019. márc. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:

Felvesznek, el lehet indulni 6 hónap az egész iskola, hiány van és most van lehetőség.

De az tény hogy nem sokat fogsz keresni 12 orazol, nappal éjszaka, sima járőr 150e Ft, persze ha többet akarsz ahhoz több tanulás kell főiskola és munkavisszony a rendőrségnél (évek).

2019. márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

,,2010-2012 között elég kemény felvételi volt nem láthatott a válaszoló XXXL és kabátot. Akkor kegyetlen szigorral nézték a fizikai alkalmasságit ami tartalmaz 2000m futást is"


Dehogy volt kemény felvételi, hagyjuk már ezt a városi legendát. :D Már akkor is boldog, boldogtalant felvettek, elég volt végignézni milyen kaliberű rendőrtanulók szállnak fel a buszra. Sokukon látszott, hogy fizikailag szenvednek mikor arra az 1-2 megállóra nem ülhettek le. Az XXXL kabátot meg majd azt hiszed kitaláltam mi. :D


Kérdező: 150 ezer jó fizetés? :D Időben jelentkeztem volna a MÁVhoz képzésre több fizetést kaptam volna kocsivizsgálóként. :D

2019. márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
Bárhova is kerülj, első a szemed rendbetétele mert később ebből még baj lehet. Színtévesztésre van szemüveg, igaz -3.5re is de az igazi az lenne ha 0 +-1 körül lenne.
2019. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Miért olyan fontos ez?
2019. márc. 2. 21:30
 20/25 corsair1969 ***** válasza:

Valóban óriási emberhiány van. Volt olyan akit egészségügyi okok miatt kétszer már elutasítottam de harmadszorra már felvették. Tehát az is előfordulhat, hogy felvennének. Sajnos az utóbbi 5 évben az emberhiány miatt kompromisszumokat a felvételt illetően.Nem akarlak megbántani félre ne értsd de ez kb olyan mint a Hitleri hadsereg utolsó heteiben már gyerekek harcoltak akivel semmire sem mentek.Egy az lehet ,hogy rendőr lennél de a hiányosságoddal egy veszélyes szituációban veszélybe sodornád a társaid életét és testi épségét. Amúgy meg az a legnagyobb probléma,hogy régen ez hivatás volt. Mára sima munkahely lett.Régebben nem a pénzért jöttek ide az emberek, hanem hivatástudatból.Alig látsz, valójában csak azért mennél rendőrnek mert több pénzt kapnál mint a civil életben. Biztos nagy hasznodat vennék a rendőrök ilyen hozzálással.

Amúgy egy kezdő járőr fizetése tényleg csak 140 ezer forint körül van. És rengeteg olyan szopás van amit kívülről nem látnak. Nincs szabadidőd, sem ünnepnapot, normáis emberekkel elvétve találkozol csak hülyékkel és retek bűnözökkel találkozol stb. A kezdő rendőrök 60% 2 éven belül leszerel. Én nem tanácsolom neked ,hogy rendőr legyél. Főleg ha erre csak a pénz a motivációd!

2019. márc. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!