Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha annyira környezettudatosság...

Ha annyira környezettudatosságra akarják nevelni az embereket manapság, akkor a rendőrök helyszíneléskor miért dobálják szét a gumikesztyűket?

Figyelt kérdés
Szóval miért dobálják szanaszét a kék gumikesztyűket, akár egy város közepén? De beszélhetünk főutak mentén autóbalesetnél? Valaki majd visszamegy értük és összeszedik? (Kétlem.) Híradókban látni, amikor tudósítanak egy-egy gyilkosságról, balesetről, hogy sokszor 4-5 pár gumikesztyű szanaszét van dobálva, amikor végeztek a helyszíneléssel. Ez ilyenkor nem számít?

2019. ápr. 2. 12:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Teljesen komolyan kérdezem, ez tényleg csak engem zavar? Ki tudja, mik vannak azokon a kesztyűkön. És miért hagyják ott? Engem szó szerint kiakaszt. Nem lehetne ezen változtatni?
2019. ápr. 2. 12:21
 2/17 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a mentősök ugyanúgy szanaszét hagyják. De miért?!
2019. ápr. 2. 12:24
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk mert sietnek és emberi életek fontosabbak, mint néhány eldobott kesztyű. Csak vér ne legyen rajtuk és ne legyenek eldobott fecskendők.
2019. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A mentőket még talán meg is értem, hogy sietniük kell, bár az is két másodperc bedobni egy zacskóba, nem szétdobálni, de a rendőrök órákig is helyszínelnek akár, mégis otthagyják.
2019. ápr. 2. 12:38
 5/17 anonim ***** válasza:
És te honann tudod hogy minden helyszínelés után 4 5 pár gumi kesztyű van szét dobva?
2019. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Láttam már pár baleseti helyszínt út közben, de sehol nem láttam még eldobált gumikesztyűket széthagyva. Honnan veszed, hogy SZOKTÁK ezt csinálni és ott is hagyják az úton szétdobálva, nem szedik össze amikor mindennel végeztek?
2019. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem elég volt a híradókban látni. Nem hiszem, ha néztek tévét, ez nektek nem tűnt fel. Amikor már senki nincs ott, a különböző csatornák még rá is közelítenek kamerával, mert elvileg mást már nem tudnak mutogatni, mert mind a gyilkosságot, mind a baleset helyszínét már rég otthagyták az illetékesek. Nna, innen...
2019. ápr. 2. 17:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Küldesz légyszives vagy 3 ilyen hiradást ahol szét dobált gumi kesztyük vannak a helyszinelő rendőrök után hátra hagyja?


Az hogy dolgozik leveszi és eldobja természetes mert neki minden anyag maradványhoz más kesztyüvel kell hozzá nyúlnia nehogy beszennyezze egyik a másikat.


Életembe egy ilyen hiradót nem láttam de még helyszinelőt se aki fogta volna eldobja és tovább áll.

Vagy ő vagy a helyszint biztosító járőr de felszedte.

2019. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát most nem fogok nekiállni híradókat keresgélni, de ha ennyire nem hiszel nekem, akkor megteszem. Majd holnap kb. ilyenkor nézz ide vissza, addigra keresek és linkelek.
2019. ápr. 2. 19:03
 10/17 anonim ***** válasza:

1. A rendőri helyszínelés az krétázásból áll, valamint fotózásból, papírra írásból, helyszínelőt még nem láttam gumikesztyűben dolgozni.


2. Baleset során az útburkolat letakarításáért a közútkezelő felel, akik szoktak is embereket küldeni, és igen, ők csinálják. (Sokszor nem várják meg közútkezelő embereit a rendőrök, hanem maguk letakarítják.)

2019. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!