Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tennétek, ha egy rendőrség...

Mit tennétek, ha egy rendőrségi felhívásban felismernétek egy ismerősötöket, aki bűncselekményt követett el?

Figyelt kérdés

Sok esetben fordulnak a lakossághoz segítségért, mert nincs elég nyom, amin elinduljanak.

Ha felismernétek egy régi osztálytársatokat, vagy szomszédot, vagy bárkit, jelentenétek, vagy sem?

Milyen esetben igen, milyen esetben nem?


2019. ápr. 13. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Erőszakosért azonnal felnyomnám, a többi egyedi megfontolás. Jutalomért meg persze azonnal bárkit bármiért ☺
2019. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ismerost lehet felnyomnek, de baratot soha semmiert.
2019. ápr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Állampolgársági kötelesség jelenteni. Eddig ok.


ÉN? hááát egyértelmű, hogy jelenteném és tájékoztatnám a hatóságokat hollétéről. Ez természetes. :D :D :D

2019. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miért és kit köröznek.
2019. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Akár a legjobb barátomat is felnyomnám bármilyen kis ügyért.
2019. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Távoli ismerős, akinek csak a nevét tudtam, mást nem, de megtettem. Szerintem ez is segítség volt a rendőrségnek, megköszönték. Névtelen vonalon.

Ha akarnák, biztos le tudnának nyomozni, de úgysem tudok semmit, ők meg ezzel is sokkal előrébb vannak.

Amúgy ez az illető tolvaj, rendszeresen lop bevásárló-központokban, itt-ott.

Ha ezzel elérem, hogy néhány ember visszakapja az értékeit, akkor örülök. De ha csak meghurcolják, akkor is.


Aki azt írta, hogy ismerőst igen, barátot soha:

egy komolyabb bűnöző esetében is?

Te egyet tudsz érteni azzal, hogy ő pl meggyilkolt egy embert, vagy meglopott egy idős, magatehetetlen valakit?

Tudsz ilyen féreg emberrel barátkozni?

Mert akkor gondolom tőled sem állnak távol ezek a cselekedetek.

Én még nem kerültem ilyen helyzetbe, de úgy érzem, hogy ha egy közeli barátomról kiderülne, hogy rendszeresen lop, akkor én őt nem tudnám többé a barátomnak tekinteni.

Ha képes ilyenre, akkor előbb vagy utóbb én leszek a következő, hiszen a bizalmamba férkőzött, hozzáfér a táskámhoz, az ékszereimhez, stb.

Akiket eddig meglopott, ismeretlenek az utcán, vagy bárhol, ki tudja, milyen emberek? Lehet egy kisnyugdíjas, aki 30 ezer ft-ból él, és éhezik. Lehet egy egyedülálló anyuka, aki hónapról hónapra kínlódik, hogy enni tudjon adni a gyerekének, és az utolsó forintjait lopták el.

Szerintem aki egy ilyen embert a barátjának tud nevezni, az szintén képes ilyen embertelen dolgokra.

Én szerettem volna hozzájárulni, hogy az ilyen mocskok megkapják a büntetésüket, és a jövőben is ezt tenném. Kíváncsi voltam, milyen válaszok születnek, és kb erre számítottam, az emberek nagyobb része szerencsére tisztességes, de mindig van olyan, aki nem az.

2019. ápr. 13. 19:07
 7/12 kovpet ***** válasza:

"Állampolgársági kötelesség jelenteni."


Nem az.

2019. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Őszíntén?


Attól függene, hogy miért keresik? Ha kispályás hülyeségért, akkor letojnám.


Ha komolyabbért, akkor attól függene hogy mennyit érne meg neki hogy kussoljak! :D

2019. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6

Abban az esetben ugyanígy én is szóltam volna, ahogy te. Ahogy más már írta, erőszakos bűncselekménynél valószínűleg minden esetben szólnék, másnál meg függene attól, hogy miért keresik és mennyire ismerem. De szemben a másik válaszolóval nem kérnék jutalmat érte és ha a barátomról lenne szó, akkor nem őt jelenteném, hanem a barátomat beszélném rá arra, hogy önként jelentkezzen inkább. Ha már körözik akkor el fogják kapni és többet kap ha úgy viszik be, mint ha feladja magát.

2019. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!