Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanúkihallgatáskor szokták a...

Tanúkihallgatáskor szokták a rendőrök ijesztgetni azt a tanút is, akiről biztosan tudják, hogy nem követett el bűncselekményt?

Figyelt kérdés
Azért, hogy több információt nyerjenek ki arról, akit valóban üldöznek?
2018. ápr. 29. 21:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Ismertem valakit régen, akiről nem tudtam, hogy bűnöző. Két éve nem láttam, de valaki megemlített engem egy tanúvallomásban, így engem is behívott a rendőrség beszélgetni, hogy mit tudok az illetőről, akiről ott derült ki, hogy mivel gyanúsítják. A rendőr úgy beszélt velem, mintha én is bűnöző lennék, és ez nagyon rosszul érintett, mintha valaki ártatlanul vádolna, amikor én tényleg semmit nem tudok erről a bűncselekményről. Amikor aláírtam a jegyzőkönyvet, a rendőr mintha más emberré vált volna, egyből kedves és barátságos lett. Ez normális?
2018. ápr. 29. 21:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még hazugságvizsgálaton is voltam,szintén, mert egy barátot gyanúsítottak valamivel. Nagyon durva volt, máig nem felejtem el.
2018. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 árokpart ***** válasza:
7%
Nem kellemes élmény lehetett az nem is kérdéses, de azért azt viszont gyanítom, hogy eléggé fajsúlyos bűncselekmény felderítésének a végére szerettek volna pontot tenni. Azok alapján amit írtataok, az eset vagy olyan lehet ahol hatósági személy (nem feltétlenül rendőr, lehet belügyes, fedett személy, igazságszolgáltatás más területén dolgozó) személy érintettsége az ügyben, vagy olyan komoly bűncselekmény felderítésén dolgoztak, ahol már a piramis csúcsán lévő bűnelkövetőt akarták már közvetlenül rács mögé jutttatni. Ez a típusú pressziónak a gyakorlása ilyen és ehhez hasonló bűnesetek felderítésénél ugyan csak nagyon kirívó esetben, de nem titok, hogy sajnos előfordulhat. Ez nem ijesztgetés, meg nem is a tanúra haragszanak személyesen ilyenkor ez nem személyes ügy, csak hát a rendőrök is emberek rajtuk is ilyenkor nagy a nyomás az információ megszerzésének fontossága miatt kicsit ingerültebbek. Más polgári munkakörnél, munkahelyen is előfordul, sőt ott azt lehet mondani, hogy majdnem mindennapos eset. Nem hinném, hogy pl. a főnöknek ha rossz napja volt sokszor ok nélkül egy kicsit ne bántott meg volna valakit életébe igazságtalanul. Na ugye dehogyisnem. Miért lenne más egy rendvédelmi szervezet ahol az esetek 1-2 százalékában van csak ilyen, mikor azért jóval értékesebb és stresszesebb munka mint pl. , hogy egy önkormányzati előterjesztés 1 vagy két perccel lesz később. Nem vagyok rendőr és semmilyen más rendvédelmi vagy igazságszolgáltatási szerv dolgozója, csak racionálisan nézem a dolgokat.
2018. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanúkihallgatás annyi, hogy a tanú elmondja mit látott, a rendőrök pedig jegyzőkönyvbe veszik az adatokat. Tehetnek fel keresztkérdéseket is, ha gyanítják, hogy a tanú hazudik vagy nem stimmel az elmondása a másik tanúéval (ha van több is) és így belekényszeríthetik az ellentmondásba vagy abba, hogy elszólja magát. Az is egy kihallgatási stratégia, hogy többször visszahívják a tanút és ugyanazokat a kérdéseket felteszik, hátha egy gyanús ponton ellentmond magának.


Megfélemlíteni, ijesztgetni a tanúkat nincs joguk! Az csak akkor van, ha bebizonyosodik, hogy a tanú részese a bűncselekménynek és emiatt ő maga is gyanúsítottá válik, hivatalosan is.

2018. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Része a vizsgálat menetének, egyfajta taktika. Ezzel a módszerrel zárható ki a tanú érintettsége. Kétségen kívül, nem kellemes átesni rajta.

(mert ugye jelen volt, látta, tud róla, de állítása szerint vétlen, és nem bűnrészes tettestárs)

2018. ápr. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden olyan cselekedete a rendőrnek, amivel befolyásolja a vallomásodat, bűncselekmény, kényszervallatás. Ezért jó ügyvéddel menni, mert bár tanúnál az ügyvéd meg sem szólalhat, de legalább a rendőrök is visszafogják magukat.
2018. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!