Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Aki ellen van két eljárás...

Aki ellen van két eljárás folyamatban és kiderűl egy harmadik, akkor őrizetbe veszik és kezdeményezik a letartóztatását?

Figyelt kérdés

Szoktam olvasni a police.hu-t és megannyiszor írja, hogy ezt meg ezt elkapták , de mivel két rendőrkapitányság is folytat ellene eljárást, őrizetbe vették.


Mert ez úgy van, hogy aki elkövet valamit és nincs értelme kezdeményezni kényszerintézkedést, eljárás indul és szabadlábon lehet, ha csinál valamit mèg akkor is ,de ha mégeggyet és harmadik ügy kezdődik akkor már nem védekezhet szabadlábon.


Egy ügyvéd ismerősöm azt mondta, hogy ez hülyeség, mert van aki ellen nègy eljárás van de szabadlábon van , mert nem szükséges a kényszerintézkedés. Nem a mennyiség számít. Meg, hogy ha a bírósági űlésen meghatalmazott védőként van ott akkor beszédet tartba bírónak és, ha ő ott van, nem tartóztatják le az embert, csak meghatalmazott vèdő kell ami nagyon ritka, mert nincsvazbembereknek pénzük és kirendelnek inkább egy védőt ami semmit nem csinál csak odaböki, hogy "hát ne tartóztassák már le". Közben haver a rendőr is meg mind.


Akkor most a mennyiség is számít, hogy ha több eljárás van akkor őrizetbe veszik vagy az őrizetbevétel annak nem feltétele?


Gondolok mondjuk olyanra, hogy bűnismétlés veszély, mint különös ok, de a bűnismétlés az önmagában kevés az őrizetbevételhez>letartóztatáshoz.



2019. máj. 30. 19:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézéstba helyesírási hibákért.
2019. máj. 30. 19:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen van így, ennek eldöntése mindig az éppen aktuális előadó (nyomozó) döntésétől függ.


Az én eddigi rekordom szabadlábon, 5 párhuzamosan futó eljárás.

2019. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nahát nem a nyomozótól függ az biztos.

A felettesétől, az osztályvezetőtől vagy az alosztályvezetőtől.


Nem a nyomozó dönt róla, esetleg megkérdezi, hogy legyen-e őrizet vagy ne, ha igen, írja is az őrizetbevételi határozatot és hív kirendelt védőt, aki semmit nem tesz.


Én ezért nem csipáztam sosem a kirendelt védőket, mert semmit nem csinálnak, de az 5E ft/óradíj megy. Aztán még a rendőrségen a nyomozó kérdezi egyszer, hogy "ügyvédúr egy kávét?..."


Később kiderűlt, hogy ügyvédúr nagy bűnügyes nyomozó volt.

2019. máj. 30. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


Még tanulj picit, "elsőbűntényes"!


A felettes csak aláírja amit a nyominger elé rak!

Nagy ívben lexarja a konkrét ügyeket!

Volt, hogy kivitt a 72-óra második napján a nyominger kihallgatásra, és elém rakott két dokumentumot.


Az egyikben a rendőrség kérte az ügyészséget az előzetes letartóztatásom indítványozására.


A másikban határozott a vizsgálati fogság megszüntetéséről, mert nem állt fenn az előzetes letartóztatás indokoltsága.


Mindkettőn pecsét-aláírás.


A kérdése az volt: Melyiket választod? :)

2019. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:


Ezt az ügyvédes sztoridat pedig ne nagyon mesélgesd senkinek!


Nagyon kezdő lehetsz, ha ezeket a prmitív trükköket megeszed!

Magamról annyit, hogy a Baranya Megyei rendőr-főkapitányság összes gazdaság-védelmis előadója "visszadobott", mert ismertek!


Az akkori alosztályvezetőnek, Dr. Ambrus Ágnesnek kellett lefolytatnia az eljárást, mert egyetlen beosztottja sem vállalta!

2019. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Te bűnöző életet élsz?

De még hangoztatod is?

2019. máj. 30. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:

"Te bűnöző életet élsz?"


Már nem.


"De még hangoztatod is?"


Te kérdeztél, én válaszoltam!


Vagy estleg abban a hiszemben voltál, hogy csak a "jó" oldalról kaphatsz választ?


És ezt mire alapoztad? Szégyenérzet egy gyakorlott sittesnél?


Te nem vagy bűnöző, a felhozott ügyvédes példa-sztoridat csak átvetted és saját sztoriként adtad elő.


Aki már fordult meg ilyen "körökben", az nem tud ilyen naív lenni mint te! Ne erőlködj.

2019. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!