Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyszer bezártam a kocsimba a...

Egyszer bezártam a kocsimba a kulcsomat s elkezdtem feszegetni a kocsit. Jött egy rendőr, erre benyúltam a mellzsebembe s azonnal kivettem a forgalmit. Ismerősöm szerint Amerikában ezért lelőtek volna Igaz ez?

Figyelt kérdés
Ha igen volt esély rá hogy itt is megtörténik vagy országunkban ez teljesen kizárt?
2019. jún. 16. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szituációfüggő, ha meglátod, hogy közeledik feléd a rendőr, keze a fegyverén, és szó nélkül hirtelen a mellzsebedbe nyúlsz, akkor igen, elég valószínű, hogy kapsz pár figyelmeztető lövést a mellkasodba, mondjuk amennyi golyó a tárban van.

Ha megáll mögötted a rendőrautó, és kérdőre fog a rendőr, hogy:

-Mit csinál jóember?

-Bezártam a kulcsom az autóba. Ha megengedi megmutatom a forgalmimat, a mellzsebemben van.

-Mutassa!

Majd te ezek után hirtelen mozdulatok nélkül előveszed a forgalmit, akkor nyilván nem lő le.(a párbeszéd nyilván angolul)

A fenti esetben azért lőtt volna le, mert USA-ban mindenkinél lehet fegyver, és mivel majdnem mindenkinél van is, ezért ebből indulnak ki a rendőrök, és abból, hogy túl akarják élni nyugdíjig. Ha rendőr láttán valaki, akit igazoltatni akarnak, hirtelen a ruházata egy nem látható részébe nyúl, vagy az autó kesztyűtartójába, stb. akkor azt feltételezik, hogy fegyvert akar rántani, és ennek megfelelően viselkednek.

Magyarországon nincs szabad fegyvertartás, nem feltételezik senkiről, hogy fegyver lenne nála, és egy rendőr általában az egész szolgálati ideje alatt nem süti el a fegyverét éles helyzetben, nagyobb az esélye, hogy egy meteor csapjon agyon, minthogy egy rendőr lőjön le véletlenül.

2019. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Kamu sztori...


Amúgy kint éltem 3 évet, a kutya nem lőne le semmiért! Ezeket csak olyan irigy emberek terjesztik, akiknek esélye sincs kijutni az USA-ba. Odakint tisztelik a rendőröket, persze vannak túlkapások, de hol nincsenek! Arányaiban odakint még mindig kevesebb, mint itthon! Gondolj bele 310 milliós lakosság mellett azért nagyobb az esélye, hogy 1 valaki túlkapást követ el, mint 9,9 milliós Magyarországon!

2019. jún. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen nyúlnál be a zsebedbe, ami nem látható, akkor is max előrántja a pisztolyát, és felszólít, hogy lassan vedd ki a kezed, vagy ne mozdulj, vagy ilyesmi, de figyelmeztetés nélkül nem lődöz össze-vissza. Persze az elővigyázatosság és paranoia mértéke körülményektől is függ. Vannak Amerikában veszélyesebb és biztonságosabb környék, és van, akiből könnyebben kinézik a támadást, de ott sem lődöznek csak úgy, pláne egy egész tárat mellkasba. Szélsőséges esetben is egy végtag lövés is bőven elég, hogy időt nyerjen annyira, hogy le tudja fogni...
2019. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 _Jessy_ ***** válasza:
#2 Érveid is vannak, vagy csak azért jöttél, hogy mindenkit leirigyezz, aki nem volt annyira f.@sza gyerek, mint te és nem jutott ki az USA-ba? :D De ha ilyen okos vagy, mondd már meg, mit tesz a rendőr, ha azt játja, hogy egy kocsit feszít fel, és amikor kérdőre akarja vonni, akkor válasz helyett a belső zsebéből akar valamit elővenni az illető. Lehet, hogy nem lövi le, de hogy a fegyverét rá fogja, az egyszer biztos. Első válaszoló szépen leírta az okokat. Bár azzal nem feltétlenül értek egyet, hogy lőni kezd, csak mert odanyult valaki a zsebéhez.
2019. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!