Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor is végigmondaná a...

Ilyenkor is végigmondaná a jogait, kötelezettségeit a rendőr meg a bíró?

Figyelt kérdés

Ha valakit beidéz a rendőrség/bíróság sértett,tanú,gyanusított/vádlottként ,mindegy hová milyen minőségben, minden embernek vannak jogai, kötelezettségei akár tanú,gyanusított vagy vádlott és mindenkinek a meghallgatása előtt elmonják, hogy mik a jogai,kötelezettségei.


Ha egy tanú,vádlott,gyanusitott, amikor a nyomozó vagy a bíróságon a bíró mondaná, hogy mik a jogai és kötelezettségei azt mondaná a rendőrnek vagy a bírónak az idézett, hogy nem muszály, hogy végigmondja, mert ő egy büntetőjogi tudós vagy ért hozzá nagyon, akkor is végigmondaná a rendőr v bíró vagy akkor azt mondaná, hogy ha tudja a jogait akkor nem mondaná végig? Vagy muszály végig mondania?


Ezt a tudós dolgot olvastam régebben.



2019. jún. 3. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor is végig mondják.
2019. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
bíróságon felszokják sorolni de kihalgatáson egyáltalán nem ezért is érdemes ügyvéd jelenlétében kihalgatásra menni nehogy rádkenjenek valamit
2019. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jajj. Én mondtam ezt a " tudós " dolgot egyszer, mert értek a btk-hoz meg a be-hez és valaki tréfál.


Amúgy végigmondják, mert végig kell. Én tudom a jogokat, de szépen végighallgatom, hadd mondja el, aztán ha rám akar kenni valamit, akkor akkor szólok neki, hogy hadnagyúr vagy őrnagyúr vagy mindegy mi a rendfokozata, hogy hagyja abba legyenszíves a nem szabályos kihallgatást,mert ebbe meg ebbe a törvény,paragrafus,szakaszba ütközik , hanem szabályosan hallgasson ki.


A bíróságon más.

2019. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És igen. Az ügyvéd jó megoldás kihallgatásra, mert aki nem ért hozzá, tisztára szabálytalanul viselkednek vele ,össze visdza hadoválnak. Velem viszont ezt nem tudják megtenni, mert én leálítom őket.
2019. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes ügyvéddel menni.
2019. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem szabad sajnálni rá a pénzt, mind gyanusítottként, mind tanúként ügyvéddel érdemes menni. Sőt, feljelentést is ügyvéddel érdemes menni tenni, mert volt már, hogy fel akartam jelenteni két pasit és elhajtottak a túróba.
2019. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!