Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Békéscsabán is tanulnak rendőrök?

Békéscsabán is tanulnak rendőrök?

Figyelt kérdés

Én eddig csak Szegeden ill. Budapesten tudtam rendőr iskolát, azonban van Békécsabán ott a Kazinczy u 7 szám alatt a Gépészeti és Számtech iskola.


Eddig úgy tudtam, hogy ott gépészeti és számítástechnikai szakmát tanulnak, közben megtudtam, hogy rendészeti iskola is.


Nem odavalósi vagyok csak érdekel a téma.


Tényleg tanulnak ott rendőrnek is?

Az rendòriskola is egyben?



2019. júl. 8. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak pár éve kezdődött ott rendészeti képzés. 2017 szeptemberétől.
2019. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha el végzik a sulit nem lesz belőlük rendőr.
2019. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ott nincs redőrségi iskola.
2019. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Szegeden van tény és való, de Békéscsabán nins.

Báttyám rendőr, ő is állítja, hogy nincs.

Valami tévedés, Pest, Szeged, Miskolc, Adliget, Derecske.

Ezeket tudom.

2019. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rendészeti szak van.
2019. júl. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek rendészeti szakgimnáziumok. Békéscsabán több iskolában is van rendészet, és nagyon gyakori a fiatalok körében, hogy oda mennek tovább, de ennek elvégeztével nem kapnak semmilyen más végzettséget érettségin kívül, inkább csak egy erősebb alapot, ha esetleg menni akarnak tovább rendőrnek.

Unokatestvéremék például innen Miskolcra mentek erettségi után 2 évre, annak elvégeztével lettek rendőrök csak.


A rendészeti itt szakgimikben ugyanolyanok, mint például a számítástechnikai szakgimik, úgy mint a Gészi is amit említettél. Vannak infós tárgyaid, tehetsz belőle szakmai érettségit, de igazából ennyi. Csak erős(ebb) alapot kapsz ajándékba ezen a területen mintha sima gimibe mennél, de végzéskor nem leszel informatikus. Vannak +1 ráépülő rendszergazdai és hasonló szakmák ugyanott, de az már más. Na, a rendészeti is ilyen, csak ott nincs +1 éves ráépülő szak, ami rendőrré tenne.

2019. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!