Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jó estét! Az USA-ba való...

Jó estét! Az USA-ba való utazáshoz szükséges, ESTA -engedély egyik kérdésének értelmezésével vagyok gondban. Igen, vagy nem a válasz?

Figyelt kérdés
Tehát: Jó 15 éve egy verekedésbe keveredtem, aminek az lett a vége, hogy súlyos testi sértés KÍSÉRLETE miatt pénzbüntetésre ítéltek. (Azonnal be is fizettem, tehát nincs priuszom.) A napokban felmerült egy amerikai munkavégzés lehetősége (hivatalosan, kiküldetéssel)amelyhez szükséges az ESTA - engedély. Ennek egyik kérdése lényegében arról szól, hogy elítéltek e olyan bcs. miatt amelynek során "súlyos károkat okozott más tulajdonában, más személynek, vagy kormányzati szervnek?" Nos, az első és utolsó oké... De mi a helyzet másodikkal? A sérülés, amit akkor okoztam 8 napon belül gyógyult az illetőnél, jóllehet a vád súlyos testi sértés kísérlete volt... Jól értem, hogy a válasz ebben az estben is "nem", hiszen nem okoztam súlyos sérülést? Kínos lenne a kollégák előtt... Köszönöm a megértést és a segítséget!
2019. júl. 19. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. De ha magadtól nincs ennyi eszed inkább maradj itthon.
2019. júl. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Be ne írd, mert jó eséllyel a büdös életben nem léphetsz be utána az USA-ba!


Az amerikai szerveknek nincs semmilyen hozzáférésük a magyar nyilvántartásokhoz. Törvényesen nem is lehet, mivel a bűnügyi nyilvántartás különleges személyes adat. Nem fordulhatnak a magyar hatóságokhoz, hogy adjanak információt erről meg arról a személyről, mert ez a kérés törvényesen nem teljesíthető. Csak az tudhat tehát a múltadról, akivel megosztod. Ugyanakkor ha belegondolsz, képtelenség is volna az USA-ba naponta belépő több százezer embert egyenként lekáderezni a világ összes más országával együttműködésben.


Az amerikai (és általában az angolszász) ügyintézés pont fordítva működik, mint a mi szovjet mintájú rendőrállamunk. Amíg nincs ok feltételezni, hogy cinkes vagy, addig nem tekinthetnek annak. Nálunk pont fordítva van, ha a rendőr gyanakodni kezd, akkor neked kell bizonyítanod, hogy téved.


Az egész ESTA egy parasztvakítás, hogy a magadfajta tájékozatlanokat rávegyék, hogy mindent beismerjenek. Persze, hiszen ha valakinek azt mondják, hogy "amerikai hatóság", az rögtön lefossa a bokáját, hogy "úristen aizé a sziájé meg az efbíáj, azokat láttam a tévében, hogy mindent mindig tudnak..." Közben a faxt... Arra való az egész ESTA hülyéskedés, hogy mindenféle ostoba analfabéta éhenkórászok ne szédelegjenek be az országukba. Ha nem vagy rajta az Interpol körözési listáján, és az útleveled nincs lopottként jelentve, és sosem volt dolgod amerikai hatóságokkal, akkor a kutyát sem érdekli, hogy mi volt 15 éve. Vigyél magaddal egy tiszta erkölcsit, amikor a követségre mész, és ne reszkess, mint a nyárfalevél, mert egyrészt fölösleges, másrészt azt kiszúrják, és megkérdezhetik, mitől vagy ilyen ideges. Kezeld úgy, mintha a falu polgármesteri hivatalába mennél csirkeoltási igazolásért.

2019. júl. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erről nem vagy köteles számot adni, a magyar bűnügyi nyilvántartásban jó 10 éve nem szerepelsz.

Btk. "98. § (2) A mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és - törvény eltérő rendelkezése hiányában - nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült."


Ha a kérdésre őszinte választ akarsz adni az IGEN, ebben az esetben nem kapod meg.

(Have you ever been arrested or convicted for a crime that resulted in serious damage to property, or serious harm to another person or government authority?

This question relates to ‘moral turpitude’ offences. ‘Moral turpitude’ is a legal term in the US that includes offences relating to:


Crimes against the person such as murder, manslaughter, rape, gross indecency, serious assaults, kidnapping

Crimes against property such as arson, burglary, theft, robbery, fraud, receiving stolen property

Crimes against government authority such as benefit fraud, tax evasion, bribery, perjury"



A US Customs and Border Protection oldalán töltsd ki:

[link]

2019. júl. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

15 éve. Már szerintem az ügy is lent valahol a pinyóban.

Ne, ne írd be.

2019. júl. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az első "segítőnek"... Végtelenül sajnálom, hogy nincs annyi eszem, mint Neked, pajtás... De tudod, ilyen szerencsétlen tudatlanként fordultam segítségért Hozzátok. Válaszod hasznossága a nullához konvergál, de hát nem lehet mindenki olyan okos, mint Te. Maradok tisztelettel.
2019. júl. 20. 20:20
 6/8 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm a segítséget. Magam is a "nem" mellett voksolnék, de azért gondolkodtam el a dolgon, mert a magyar ESTA-nyomtatványon egyértelműen az szerepel, hogy "ami súlyos károkat okozott más tulajdonában, más személynek..." Nos, én más személynek sem okoztam "súlyosat", mert a sérülés könnyű, vagyis 8 napon belül gyógyuló volt... Mármost, a vád ugyan súlyos testi testi sértés KÍSÉRLETE volt (ami szerintem ab ovo nonszensz), de már a vád a meghatározásában is benne, van, hogy szó nincs BEFEJEZETT súlyos testi sértésről. Márpedig - az én meglátásom szerint - az ESTA kérése erre irányul. Jól gondolom? És még egyszer köszönöm a segítséget!
2019. júl. 20. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem gondolod jól! Ha bevallod soha az életben nem teheted be a lábad az USA-ba. Íme az USA Külügyminisztériumának dokumentumtárából az idevonatkozó dokumentum (kriminiális tevékenységek értékelése határozatok hozatala szempontjából, így beutazás engedélyezésével kapcsolatban is)

[link]

/A sok U a sorok előtt azt jelenti, hogy ez a nem minősített (unclassified)/


9 FAM 302.3

(U) INELIGIBILITY BASED ON CRIMINAL ACTIVITY, CRIMINAL CONVICTIONS AND RELATED ACTIVITIES - INA 212(A)(2)

...

9 FAM 302.3-2 (U) CRIMES INVOLVING MORAL TURPITUDE - INA 212(A)(2)(A)(I)(I) (bűncselekmények amik az erkölcsi gyalázatot okoznak)

...

3) (U) Crimes Committed Against Person, Family Relationship, And Sexual Morality: (személy, családi kapcsolatok, szexuális erkölcs elleni bűncselekmények)

...

(U) Assault with intent to commit serious bodily harm; and (súlyos testi sérülés szándékával való támadás)


A magyar bíróság pedig súlyos testi sértés kísérlete miatt ítélt el, ami ezzel teljesen gyakorlatilag teljesen megegyező, az tök mindegy, hogy mi volt a szándékod.

2019. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm - bár nem nyugtattál meg. Tehát akkor a leghelyesebb, ha nem írom be. Köszönöm, a segítséget.
2019. júl. 23. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!