Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire kötelez a tanulmányi...

Mire kötelez a tanulmányi szerződés, ha át akarnak helyezni másik munkakörbe?

Figyelt kérdés

Egyelőre nem áll fenn a probléma, de szeretnék előre tisztán látni, ha esetleg erre kerülne a sor. A lényeg: a munkahelyem most kissé rossz időszakon megy keresztül. Már több kollégámnak is jelezték, hogy nem tudják az adott munkakörben tovább foglalkoztatni, és választhattak, hogy kimennek műszakos munkarendbe a termelésbe betanított gépkezelőnek, vagy aláírják a közös megegyezéssel történő felmondást.

9 éve vagyok a cégnél, határozatlan idejű munkaszerződéssel. A jelenlegi pozíciómban majdnem két éve, akkor mentem továbbtanulni, és megelőlegeztek nekem egy gyakornoki pozíciót. Tanulmányi szerződést kötöttünk, azonban csak az van benne, hogy x ideig ott kell dolgozzak, a munkakörre viszont nem tér ki.

Utánanéztem pár dolognak. Azt tudom, hogy alaphelyzetben nem lennék köteles elfogadni alacsonyabb bérezésű áthelyezést.

Azt is tudom, hogy a közös megegyezést csak akkor szabad aláírni, ha benne van a végkielégítés, a felmondási idő, illetve annak a feléről a mentesítés. Illetve, hogy eltekintenek az eddig adott támogatás visszafizetésétöl. Vagy mondjanak fel ők...


Viszont arra vonatkozóan nem találtam semmit, hogy mi a helyzet az áthelyezéssel tanulmányi szerződés esetén? Köteles vagyok elfogadni? Milyen lehetőségeim vannak?



#felmondás #áthelyezés alacsonyabb pozícióba
2019. júl. 24. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Az áthelyezés nem érinti a tanulmányi szerződést, az továbbra is fennáll, hisz a munkáltató személyében nem következik be változás.


Az áthelyezést, a szerződésmódosítást nem köteles elfogadni, sőt a közös megegyezéses szerződésbontásba se köteles beleegyezni, s akkor a munkáltató a felmondás eszközéhez nyúlhat azzal az okkal, hogy a tevékenységével kapcsolatban olyan ok merült fel, mely lehetetlenné teszi a munkaviszony fenntartását. Ilyen esetben jár a felmondási idő és a végkielégítés.


A tanulmányi szerződés csak arra kötelez törvény szerint, hogy Ön a tanulmányokat folytatja, s bizonyos ideig nem szünteti meg felmondással a munkaviszonyát. Természetesen elképzelhető, hogy a tanulmányi szerződésben még mást is kikötöttek az itt említetteken kívül, akkor azt is köteles Ön betartani.

2019. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%

Röviden, és leegyszerűsítve:


HA, a tanulmányi szerződésed, adott munkahelyre, de NEM konkrét munkakörre szól, akkor maradnod kell, és benyelni.

HA, konkrét munkakörre, és ott nincs leírva, hogy de azért máshová is rakhatnak, na akkor lehet pattogni.


Amúgy inkább megköszönnéd, hogy fizettük a képzésedet!

2019. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2: nem a képzésemet fizették, csak az azzal kapcsolatos egyéb költségeket.

Igen, persze, örülök. És nem is az a legtöbb bajom, hogy betanított munkát kell majd végeznem mérnöki diplomával (bár nem ezért tanulok ugyebár). Hanem az, hogy az a munkarend lehetetlenné tenné az iskolába járásomat, így annak az elvégzését is.

Plusz a mostani fizetésemnek kb. a kétharmadát keresném.

2019. júl. 24. 20:56
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha másképp nem állapodtak meg, Önnek a tanulmányi szerződés alapján kötelessége, hogy a tanulmányokat folytassa, a szerződésmódosítással épp ez kerül veszélybe, s a tanulmányi szerződést fel kell bontani.


Úgy tűnik, az áthelyezésbe Ön semmiképp nem szeretne beleegyezni (nem tud tanulni, s a fizetés is kevesebb), törvény szerint a munkáltató felmondása esetén a tanulmányi támogatás nem követlehető vissza, s ha közös megegyezéssel bontanak szerződést, a közös megegyezésben ki kell térni arra, mi legyen a tanulmányi támogatással.


A tanulmányok idejére el kell érnie, hogy maradhasson eddigi munkakörében, másképp úgy tűnik, hogy a tanulmányait nem folytathatja a munkáltató támogatásával.

2019. júl. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4: köszönöm. Engem az érdekelne igazán, hogy kötelezhetnek-e a másik munkakör elfogadására. Tehát ha nem fogadom el, visszakövetelhetik-e az eddig kapott összeget?
2019. júl. 25. 08:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Jelenleg milyen végzettséged van?

Mérnök csak leszel, ha elvégzed az egyetemet vagy más most is az mérnök vagy? Most mérnökként másik szakirányban tanulsz?

Nem mindegy, mert át lehet helyezni másik munkakörbe, de csak olyanba ami a meglévő képzettségednek megfelelő. Ergo ha csak egy "sima" érettségid van akkor áthelyezhetnek..ha már most is van felsőfokú végzettséged, akkor a képzettségednek megfelelő munkakörbe lehet áthelyezni.

2019. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak leszek mérnök. De mielőtt megkaptam ezt a pozíciót, akkor sem a gyártásban dolgoztam, de nem is informatikai területen.
2019. júl. 25. 11:54
 8/14 anonim ***** válasza:
Jelenleg meglévő végzettségednek megfelelő munkakörbe áttehetnek.
2019. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azért a betanított gépkezelő nem igazán ez a kategória. Oda elég a 8 általános, nekem középfokú plusz informatika, au-com 1-2, darukezelői, plusz rengeteg más belső képzés...

Na meg ezzel ők hiúsítanák meg a tanulmányaim befejezését. Az se számít? :(

2019. júl. 25. 16:38
 10/14 anonim ***** válasza:

Na így már más. Átehetnek másik munkakörbe -továbbra is- csak a betöltendő munkakör meg kell, hogy feleljen a végzettségi szintednek. Ergo sorra nem tehetnek dolgozni, de más pl. az középfokú informatikai végzettségednek megfelelő munkakörbe igen.

A tanulmányi szerződés más kérdés. Ha azért nem tudod elvégezni az egyetemet mert nem teszik lehetővé a konzultációkon vagy vizsgákon való részvételt vagy nem biztosítják a vizsga előtti felkészülési időt akkor ők szegtek szerződést, ergo visszafizetned semmit sem kell, mert egy munkaügyi perben simán nyerni fogsz. (Tudom nem ez a célod, hanem a suli elvégzése én csak leírtam a jogi részét)

2019. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!