Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire kötelez a tanulmányi...

Mire kötelez a tanulmányi szerződés, ha át akarnak helyezni másik munkakörbe?

Figyelt kérdés

Egyelőre nem áll fenn a probléma, de szeretnék előre tisztán látni, ha esetleg erre kerülne a sor. A lényeg: a munkahelyem most kissé rossz időszakon megy keresztül. Már több kollégámnak is jelezték, hogy nem tudják az adott munkakörben tovább foglalkoztatni, és választhattak, hogy kimennek műszakos munkarendbe a termelésbe betanított gépkezelőnek, vagy aláírják a közös megegyezéssel történő felmondást.

9 éve vagyok a cégnél, határozatlan idejű munkaszerződéssel. A jelenlegi pozíciómban majdnem két éve, akkor mentem továbbtanulni, és megelőlegeztek nekem egy gyakornoki pozíciót. Tanulmányi szerződést kötöttünk, azonban csak az van benne, hogy x ideig ott kell dolgozzak, a munkakörre viszont nem tér ki.

Utánanéztem pár dolognak. Azt tudom, hogy alaphelyzetben nem lennék köteles elfogadni alacsonyabb bérezésű áthelyezést.

Azt is tudom, hogy a közös megegyezést csak akkor szabad aláírni, ha benne van a végkielégítés, a felmondási idő, illetve annak a feléről a mentesítés. Illetve, hogy eltekintenek az eddig adott támogatás visszafizetésétöl. Vagy mondjanak fel ők...


Viszont arra vonatkozóan nem találtam semmit, hogy mi a helyzet az áthelyezéssel tanulmányi szerződés esetén? Köteles vagyok elfogadni? Milyen lehetőségeim vannak?



#felmondás #áthelyezés alacsonyabb pozícióba
2019. júl. 24. 19:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Felkészülésinidő nincs a szerződésben. Konzultációra, vizsgákra nem tudnék bejárni.

Remélem, nem kerülök ebbe a helyzetbe, de ha mégis, szeretnék felkészült lenni.

2019. júl. 26. 05:26
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha másik munkakörbe helyeznek is, nem kaphatsz kevesebbet a mostani fizetésednél.

A munkakör (helytelenül) nincs benne a szerződésben, de a munkabér igen! Többet adhatnak, kevesebbet nem.

2019. okt. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem csak munkakör-meghatározás, hanem munkaköri leírás is kellene.
2019. okt. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A munkaszerződésemben természetesen szerepel munkakör, így munkaköri leírások is van.

A tanulmányi szerződés az, ami nem tér ki rá.

2019. okt. 11. 05:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!