Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Manapság mi számít egyáltalán...

Manapság mi számít egyáltalán hiteles okiratnak?

Figyelt kérdés

Két példa, amiből most gondom van:


1, Kellene egy tértivevény, hogy s.k. eredetiben ki írta alá, de közölték, h ilyen már nincs, elektronikusan írják csak alá. és akkor ez bíróság előtt hogy áll meg? főleg ha írásszakértő is kell, h tényleg ő volt-e az?


2, állami cég kiad úgy iratot, h közli, nem is hajlandó aláírni és lepecsételni, mert a fejléc és az irat iktatószáma egyértelműen azonosítja az iratot, és ennyi. sokszoros kérésemre se hajlandók, hiába mondom, h ez így teljesen hiteltelen irat ... szintén bíróság előtt ezt milyen módon lehet hitelesnek tekinteni?

(nagyon vicces, hogy mert az ő rendszerükben is megtalálható és iktatószám alapján visszakereshető szerintük, na de épp itt a lényeg, ha én az adott állami céggel pereskedek, akkor naponta is átírják, ha akarják az ő saját nyilvántartásukban, ezt sehogy se tudom bizonyítani. a kezemben meg semmilyen hiteles irat nincs. ennyi erővel lefénymásolhatom a fejlécet és azt írok oda, amit akarok ....)


Egyszerűen nem értem az egészet.

A mai nagy informatikai diliház mellett egyáltalán létezik még a hiteles okirat fogalma? és ha igen, mi számít annak?



2019. júl. 25. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
2 éve nem lehet, még íratott se megnézni úgy állami rendszeren belül, hogy arról ne készüljön feljegyzés a rendszerben. És ezeket nem helyileg tárolják. A pecsét mennyivel hitelesebb. Gondolod azt nem lehet hamisítani?
2019. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

de lehet. csak azt azonnal kiszúrja egy hozzáértő, ahogy az aláírást se. hiába hamusít pecsétet vki, lehetetlen ugyan olyat. és azért tudom, mert volt már ilyen ügyem, 100% biztonsággal meg lehet mondani, melyik az igazui és melyik a hamis.


na de jogilag egy okiratnak kellene lennie kötelező alaki kelléknek. ahogyan egy magánokirat is csak akkor számít hitelesnek, ha 2 tanú + sk aláírás. akkor pont itt nem? de már ott elcsúszik a dolog, h még csak nem is sk., nemhogy eredeti ...


+ azóat beszéltem közjegyzővel, és bizony csalkis arról ksézít hiteles másoaltot, amin eredeti, kivehető aláírás és bélyegző van. ilyen egyszerűen nem létezik, ami jelenleg itt van .... (még szignót se fogad el).


de most komolyan! egy bírósági perben hogy bizonyítok bármit?

2019. júl. 25. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen hivatal nem ír alá?
2019. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!