Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válalkozóként vagyoöröket...

Válalkozóként vagyoöröket foglalkoztattam. Egyszer csak telefonon értesítet egyik vagyonőr, hogy a Munkaügy ellenőrzést tart. Minden előjelzés nélkül. Szabályosan tette e?

Figyelt kérdés

Több objektumnál vagyonőröket alkalmaztam a megbeszélt órabérést 1100 Ft/ óra, ezt mindig megkapták az alkalmazotjaim. Mindenféle bejelentés nélkül ellenőrzét tartott a Munkaügyi felügyelet, aki rengeteg törvénybe ütköző dolgot talált mmajd minden objektúmban megkellett szüntetnem a válallalkozásomat, sok sok alkalmazotamm munka nélkül maradt. Engem feljelentett a törvénysértések miatt. Kérdezem miért törvény ellenes a szóban kötött bér megállapodás amikor azt teljesítettem mindenkor? Sajnos nem mondták meg azt, hogy ki volt a feljelentő, mert eznincs a feljelentésben. Miért nem mondták meg azt

, hogy ki jelentet fel engemet mint jól menő válalkozásomat? Hogyan tudném helyre állítani a volt vállalkozásomat? Bár már másik vagyonvédelmi cég kerültek az énálltalami vállalkozásaim őrzésére. Törvényes ez? Milyen büntetésre számíthatok?


2019. aug. 3. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a kérdés a humor kategóriában lenne akkor nevetnék rajta. Itt csak sírni tudok.
2019. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Szabályos dolog bejelentés nélkül ellenőrzést tenni, ha mindegyiket be kéne jelenteni előre, akkor soha nem kapnának el senkit, hogy trükközik.

2. A jegyzőkönyvben/határozatban gondolom részletesen leírták, hogy milyen szabályokat sértettél meg. Ha konkrétan leírod ők mit mondtak, akkor utána lehet nézni, hogy valóban igazuk volt-e.

3. A feljelentő személye teljesen mindegy, ha valóban szabályt sértettél.

2019. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

1.Vagy sumakoltál és jogosan szálltak rád.

2.Vagy nem tejeltél a megfelelő embereknek és abban a tévképzetben éltel hogy mo n te terjeszkedhetsz meg gyarapodhatsz korrupció és feltűnés nélkül.

3.Vagy kellenek a területeid egy ner es pajtinak.

2019. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Bárcsak mindenhol megjelennének a munkaügyi ellenőrök ahol nem megfelelően alkalmazzák az embereket. Sokkal jobb lenne azoknak akik dolgoznak.

2019. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kérdés nem komoly ugye? Zsebbő ezeeccá, azt minden ok?
2019. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!