Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A biztonsági őröknek is...

A biztonsági őröknek is tanítják részletesen a BTK-t?

Figyelt kérdés

Egy rendőrnyomozó ,ügyész, bíró ,ügyvéd kívűlről tudja a Büntető Törvénykönyvet,a rendőrjárör nem vagyok benne biztos,mert ő csak előállít de a nyomozó foglalkozik az üggyel,de szerintem a járőr is tudja.


A kérdésem:

A biztonsági őrök is tudják a BTK-t kívűlről?

Egy biztonsági őrtől,ha megkérdeznénk,tudnák kívűlről vajon,hogy pl. a hivatali visszaélés 305$ ,a lopás 370$ ,csalás 373$ ?

Kívűlről tudná így a számokat,paragrafusokat?


Azt hallottam ,tanítják nekik is,hogy mi mitől lopás és mitől kifosztás,de szerintem ő csak annyit tud tenni,hogy rendőrt hív és megakadályozza,hogy addig ne tudjon elmenni a tettes.



2018. szept. 1. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom neked, hogy a legtöbb jogász sem ismeri olyan módon a Btk-t, ahogy te leírtad. A biztonsági őrök minimális ismeretekkel rendelkeznek.
2018. szept. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tudniuk paragrafus szerint. Annyit kell tudniuk, hogy mihez van joguk, a vásárlóknak mihez van joga, lopás esetén hogyan kell eljárniuk. Az áruház részére írnak jegyzőkönyvet a lopásról és hívják ilyen esetben a rendőröket. A többi már nem az ő dolguk.
2018. szept. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

"a lopás 370$"


Az elkövetési érték, vagy a büntetés a 370 dollár?

2018. szept. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Zoli!


Nem,nem úgy értem az $ jelet hagyd figyelmen kívűl,azt a fura paragrafus jelet akartam írni a szám után csak olyan nincs a billentyűzeten és ez áll a legközelebb hasonlóságban ez a $ jel.

2018. szept. 2. 02:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy fegyveres biztonsági őr vagy vagyonőr érdekel-e, mert más kategória.

Jogászok se tudják fejből az összes jogszabályt, de bármikor rá tudnak keresni, és tudják hol keressék.


És amúgy a paragrafus jelhez a § áll a legközelebb. [Shift + 0]

2018. szept. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

#5 " fegyveres biztonsági őr vagy vagyonőr érdekel-e, mert más kategória " - ugyanaz! a fegyveresnek van még + fegyverismereti vizsgája.


A paragrafusszámokat nem tudják (még a jogászok se mindet), nem is kell.

Egy gyorstalpaló tanfolyamon az alapvető fogalmakat, törvényi tényállásokat tanítják, vizsgáznak, és talán némi tudás meg is marad néhány vagyonőrnél.

Mihez van joga, mihez nincs...



Lopás, ha dolog elleni erőszakkal akkor betörés, ha személy elleni erőszakkal akkor rablás, ha a sértett öntudatlan állapotát kihasználva akkor kifosztás. Ennnyi.

2018. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem azonos, teljesen más a jogköre. Előbbi pl hivatalos személy, míg utóbbinak nincs intézkedési jogköre.
2018. szept. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, szóismétlés. Fegyveres biztonsági őrt nem a fegyver (vagyonőr is letehet ilyen vizsgát), hanem az állami intézményekben teljesített szolgálat teszi azzá.
2018. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!