Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem adom oda a személyimet,...

Ha nem adom oda a személyimet, bevihetnek a rendőrségre?

Figyelt kérdés

Tehát, ha akármilyen helyzetben a rendőr elkéri a személyimet, hogy igazoljam magam, és én nem adom oda, a nevemet sem mondom meg, akkor bevihet a rendőrségre? És, ha igen, akkor mit csinálnának velem?

(Nyugalom, nem akarok elkövetni semmilyen bűntettet, csak érdekel.)


2010. júl. 12. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
A rendőr igen, de pl. a polgárőr vagy a jegyellenőr a buszon nem kötelezhet arra, hogy igazold magad.
2010. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha igazoltatnak és megtagadod, tuti bevisznek. Ha nincs nálad személyi, akkor is bevisznek, ha nincs veled legalább 2 felnőttkorú, magát igazolni tudó ember, aki állítja, h Te XY vagy, ahogy tudom. Ellenőrnek semmi joga elkérni, max leszállítani. Ha rendőrrel fenyeget meg lehet mondani, h jó, hívja ki, de a rendőrnek nincs joga odaadni az adataid neki, max ha feljelentést tesznek ellened, de akkor sem azonnal kapja meg, hanem bíróság után, és ezt nem szokták bevállalni. Ezzel nem azt mondom, h bliccelj,mert pl. a buszsőfört szivatod meg vele, csak ha szenya ellenőrbe ütközöl.
2010. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem sajnos bevittek, pedig megadtam volna az adataimat. És úgy láttam, van a rendőröknél egy készülék, amivel kapcsolatba tudnak lépni a központtal, és le tudják ellenőrizni az adataimat, hogy jót mondok-e.


Végig senki nem szólt hozzám semmit, nem közölték az igazoltatás okát, kocsiba tuszkoltak, bevittek a kerületi kapitányságra, ahol belöktek egy fogdába (miután mindenemet elvették). Itt több mint két órán át egyedül ücsörögtem. Aztán betettek mellém egy másik őrizetest, aki elkezdett zaklatni, hogy adjak cigit. Na ekkor lett elegem. Mondtam a fogdaőrnek, hogy cirkuszt csinálok ha nem engednek ki. Mondják meg milyen jogcímen tartanak itt, és mi tart ennyi ideig abban, hogy beazonosítsanak. Ja egyébként nem csináltam semmit, csak sétáltam a Duna-parton, ahol leszólítottak. Öt perc se telt el, és kiengedtek. A cuccaimat hiánytalanul visszakaptam. Közben láttam, ahogy kimentem, hogy az ügyeletes tiszt nagy pofával mesél valamit egy kisebb társaságnak, akik nagyokat röhögtek. A lába az asztalon volt. Na ezért nem tudott velem foglalkozni.


Aztán egy hónapra rá jött egy határozat, amiben megbírságoltak, mert nem volt nálam a személyi. Ez ellen fellebbeztem, és másodfokon figyelmeztetésre változtatták a határozatot.

2010. júl. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most láttam a Tv2 Híradóban, hogy egy tanárnőt is bevittek, mert nem volt személyije, de őt rángatták is, és megbilincselték. Velem ilyen nem történt. Aztán két órára ő is a hűvösre került. Azzal nem törődtek a rendőrök, hogy közben kint maradt a magatehetetlen gyereke, sőt állítólag ki is röhögték. Tőlem sem kérdeztek semmit, hogy kell-e gyógyszer, kit értesítsenek stb. Ja, és ebédidő volt, de enni se adtak.
2010. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha akar előállíthat és bevihet. De 24 óránál tovább nem tarthat benn ezért. Neked pedig jogod van panasszal élni ha rendőri túlkapást észlelsz.
2010. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!