Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beidéztek a rendörségre...

Ha beidéztek a rendörségre hogy a biroságon tanuskodjak, de én nem megyek el akkor mit kaphatok bűntetést?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 17:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Azt hiszem előszö pénzbüntetés aztán megy érted a rendőr hogy vigyen tanúskodni!
2011. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Ha előtte jelzed akkor máskor kell elmenned.
2011. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
köszönöm:) és ha nem akarok menni egyáltalán? vagy ha betegség miatt nem tudnák menni akkor amire idöpontot kapotam akkor azt a dátumot átteszik máskorra? nem lehet valahogy megoldani hogy ne menjek tanuskodni és inkább közmunkát végezzek?
2011. júl. 18. 19:21
 4/30 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz ennyire menni?

Nyomós indokkal (betegség, külföldön tartózkodás...) későbbre tolhatod, akkor ha nem vagy nagyon fontos nem szembesítenek, akár egy szobában egyedül hallgatnak majd ki.

Ha viszont egyáltalán nem mész el akkor pénzbüntetést kapsz.

2011. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
igen nagyon nem akarok menni mert több mint valószinű hogy utánna lennének következmények (rossz dolgok) és ha pénzbirságot kapnék az menni lenne körülbelül? és utánna ugye nem állitanakelő?
2011. júl. 18. 19:49
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Jó kiállású roma fiatalemberek?

Én voltam már lopási ügyben nagydarab romák ellen vallani, ráadásul még ismertek is korábbról. Most ülnek, de ha kiengedik őket remélem nem futok velük össze.

Elmenni viszont muszáj volt elmennem, jó indokom nem volt, ismerek embereket a bíróságon meg minek halogassak, nincs pénzem büntetést fizetni. Sőt, előtte a rendőrségen f@szán sikerült szembetalálkoznom az egyikükkel, a lopás után másnap reggel mentem bejelenteni, őt meg éjjel elkapták egy lopott kocsival. Legalább visszakaptam a cuccaim, "csak" kb 5000 Forintom bánta.

A bírság egyébként kb. 10-50ezer lehet, persze ügy-bíróság-tanúfüggő, ha nagyon fontos és többször halogatod 100ra is megvágnak.

2011. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
engem pár éve 5 000 forintra büntettek amit 5 nap alatt le is ülhettem volna, de ettől még a következő tárgyalásra el kellett mennem
2011. júl. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
100%
Állampolgári kötelességről van szó, tehát csak rendkívüli körülmények (elhalálozás, mozgásképtelenség, külföldön tarózkodás, stb.) esetén lehet végleg, vagy időlegesen kibújni a tanúskodás alól. Egyébként lehetőséged van írásban tanúvallomást tenni, de ehhez ügyvéd és tanúk kellenek. Ez esetben elkerülheted a személyes találkozást a bűnözőkkel, bár a bíróságon a tanúvallomásod felolvasásakor valószínűleg hangosan nyilvánosságra hozzák az összes személyi adatodat (név, lakcím, stb) és ezzel lőttek a biztonságodnak. Ez a magyar tanúvédelem.
2011. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZÖNÖM!! én kétszer voltam már rendörségen egyszer tanuskodni utánna pedig szembesitettek és most jön majd a biroság ahol itélet hirdetés lesz(gondolom) de én semmijen körülmények között nem akarok se most se késöbb odamenni!vagyis véglegesen ki akarok bújni ez alul!! inkább vállalom a pénzbüntetést!!:/ mert nem akarok meghali:/!!!
2011. júl. 19. 10:35
 10/30 anonim ***** válasza:

Eljárási bírság, pulusz elővezettetnek, ha nem mész el, azaz rendőrbácsi odakísér. Viszont szépen megfogalmazol egy levelet a bíróságnak, amelyben kérelmezed, hogy a személyes meghallgatásodtól tekintsenek el, és írásban szeretnél vallomást tenni, ebben felsorolod az okokat, amik ezt indokolják.

Továbbá lehetőség van az adatok zártan kezelésére, illetőleg arra is, hogy ne találkozz a vádlottal. Kérj pontos felvilágosítástól a bíróságtól/ügyvédtől!

2011. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!