Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltozás esetén milyen...

Névváltozás esetén milyen okmányokat kell cserélni? Van valami jelentősebb, amit kihagytam?

Figyelt kérdés
Személyazonosító igazolvány, lakcímkártya, útlevél, TAJ kártya, vezetői engedély, EU-s TAJ kártya, adókártya, (bankkártya, diákigazolvány)

2019. aug. 7. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden okmányt cserélni kell. Az iskolai bizonyítványok, okmányok kérdésére már nem tudok válaszolni, azt meg kellene kérdezni a Polgámesteri Hivatalban, vagy írni a KE Hivatalba vagy a volt suli(k)ba.
2019. aug. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ConnectCare ***** válasza:
100%

Én anno úgy folyamatában cseréltem, éppen ami lejárt vagy kellett, de van, amit sosem (pl. TAJ-kártya).


Eddig nem volt bajom belőle.

2019. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szintén, amikor lejárt, jogsit pl. 7 év után, de az adókártyám a mai napig a régi, nem akadt még fent rajta senki, pedig többször voltam vele ügyet intézni a nav-ban.
2019. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

z iskolai bizonyítványok, okmányok kérdésére már nem tudok válaszolni,


Ha valaki Kiss Mariskából Nagy Pistáné lesz, ki kell cserélni az érettségi bizonyítványt Nagy Pistánéra?

2019. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most arra gondolok, hogyha valaki orvosi/jogi/állatorvosi/államtudományi egyetemet végez és/vagy PhD fokoz szerez, tehát Dr. lesz a neve előtt, akkor még milyen okmányok vannak, amiket cserélni kell? Más nem jutott eszembe ezeken kívül.
2019. aug. 7. 13:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagy fogorvosi/gyógyszerészi, bocsánat. Csak a teljesség kedvéért.
2019. aug. 7. 13:33
 7/11 anonim ***** válasza:
A személyit, jogsit akkor mindenképp, az a legfontosabb. Azt látják a legtöbben. Tehát ha valaki díszdoktor lesz, megkapja a diplomát, de még nem ügyvéd, meg sokáig nem is lesz, csak tanonc, akkor mik azok amikbe mindenképp bele kell írni hogy aztán most dr?
2019. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a végzettséget igazoló okmányokat nem kell cserélni, mivel a papírokon ott a korábbi név, amivel bizonyíthatod, hogy a tiéd.
2019. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es, aki megszerez egy jogi vagy orvosi diplomát, nem "díszdoktor". A díszdoktori címet tiszteletből adják egyes embereknek.

Kevered a dolgokat. Ha elvégzi valaki a jogi egyetemet, jogászdoktor lett. Onnantól kezdve Dr. XY a neve, ez nem kérkedés, megváltozott a neve. A Dr nem az ügyvédi szakviszgához "jár", hanem a jogi diplomához.

Ugyanez az orvosinál. Ha valaki elvégez egy orvosi egyetemet, ő már orvos. Attól, hogy rezidensként kezd el dolgozni és pár év múlva lesz szakorvos, megvan az orvosdoktorija, megváltozott a neve.

(Hozzáteszem abszolút megérdemelten, nem csak úgy utánukdobják a diplomát. Ha irigy vagy, nyugodtan el lehet végezni a jogot vagy az orvosit, senki sem tart vissza. Gondolom, utána is csak "dísz"-nek fogod tartani a dr-t...)

2019. aug. 7. 21:54
 10/11 A kérdező kommentje:

Pontosítok akkor.

Díszdoktor: Olyan személy, akinek kiváló művészeti, írói, tudományos v. közéleti érdemeinek kitüntető elismeréseként vmelyik egyetem a tiszteletbeli doktori címet adományozza, tekintet nélkül arra, hogy az illető személy a doktori címhez szükséges tanulmányokat egyáltalán v. azon az egyetemen elvégezte-e; tiszteletbeli doktor.

Ezzel szemben az orvos, fogorvos, gyógyszerész, jogász stb foglalkozás doktorit kap.

Nagyon csúnyán mondva a díszdoktori címért külön nem kell tanulni, azt tiszteletből kapják, míg pl az orvosok, jogászok elvégezték az 5-6 éves egyetemet.

2019. aug. 7. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!