Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiemelnek-e ezért a családból...

Kiemelnek-e ezért a családból egy 16 éves lányt?

Figyelt kérdés
Évek óta nézem, ahogy az udvarunkban egyedül van napközben egy fogyatékos lány.Most 16 éves, minden házimunkát ő csinál. Pszichológiai problémája is van. Azt látom, hogy anyja elhanyagolja, nem törődik vele kellőképpen. Ezért szóltam nemrég a gyermekvédelemnek. NEm tudta, hogy én voltam,de sírva hívott, hogy baj van és fél, hogy elveszik az anyjától. Eddig mindig arra panaszkodott, hogy nem bánik vele jól az anyja, és szombaton is hatkor ugrasztja az ágyból, hogy csinálja a házimunkát, amíg ő elmegy. HA baja volt, én hallgattam meg, sokszor nálunk evett, anyjának tekintett. Azt mondta, kideríti ki jelentette fel az anyját és.... Megmondtam neki, hogy én voltam, úgyis rájön az anyja.Most haragszik rám, mert ezt tettem. Jót akartam. Én azt gondolom egyébként, hogy egy 16 évest már nem fognak elvenni tőle, most kezdené a szakiskoláját. LEgfeljebb az anyjával elbeszélgetnek és pszichológushoz kell járjon. Mit gondoltok?

2019. aug. 9. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól félek a lánynak lesz rosszabb ezzel.
2019. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvehetik, de mindenképpen utána fognak járni, hogy van-e igazság tartalma annak amit mondtál. Ki fognak kérdezni téged, az anyát, a lányt, a szomszédokat, a tanárokat, az osztálytársakat, stb

Majd utána hoznak egy döntést, de igen, akár el is vehetik.

2019. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%

Amúgy nem jobb volt annak a lánynak az anyjánál? Gondolom nincs apa és emiatt kell segítenie a házimunkában. Anyja meg feltételezhetően dolgozik, hogy eltartsa, ezért fáradt.


Ritka egy szenny ember vagy, így magunk közt szólva.

2019. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Emiatt az " iratlan szabály" miatt szenvednek rengetegen a családtagjaiktól. A kérdező, jót akart, lehet nem a legjobb módszer volt ez a családvédelmi rendszer gyakori alkalmatlansága miatt, de nehogy már ezért szenny ember legyen. Mennyire fogyatekos/ mi baja van a lánynak?
2019. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Megkérdezhetted volna azért előtte. Ha lehet,vond vissza ta ügyet vagy nem tudom. Reméljük nem veszik el az anyjától, mert lehet csak rosszabb helyre kerülne. Reméljük megbékél és az anyja is észhez tér kicsit. Majd mondd el mi történt. Legyél vele rendes, próbáld támogatni. De azért azt megjegyeznem, ha csak korán keltin es dolgoztatják az nem feltétlenül olyan " rossz bánásmód", amiért elvennék az anyjától. Ha iskolába jaratjak es fizikai bántalmazást nem kap , nem alázzák, akkor vannak ennél milliószor rosszabb dolgok is.
2019. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!