Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy adás-vétellel kapcsolatos...

Egy adás-vétellel kapcsolatos problémával szeretnék segítséget kérni Önöktől?

Figyelt kérdés
A napokban egy online adás-vételi oldalon eladtam egy használt de jó állapotú ,hibátlanül működő terméket.A vevő átutalta érte az összeget ,én pedig elküldtem neki a terméket ,gondosan becsomagolva. Amikor megérkezett ,hozzá a termék írt egy levelet és azt állította ,hogy a termék el volt törve és én törött és házilag megragasztott terméket küldtem el neki. De ez nem igaz ,mert az én termékem sohasem volt eltörve sem megragasztva .Azt követeli ,hogy fizessem vissza a pénzét ,ő pedig visszaküldi a termékemet. Én megírtam neki ,hogy nem veszem vissza a terméket ,mert nálam semmi baja nem volt. Ő most közjegyző általi fizetési meghagyással fenyegetőzik.Ehhez van egyáltalán joga ? És én hogyan tudnám ,megvédeni a saját igazamat? Mi a teendő ilyenkor? Az eladó mellett nincs semmilyen védő szabaly ,ami megakadályozná,hogy becsapjanak ?

2016. júl. 30. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyiben így történt üres a fenyegetőzés , te nem fizetsz ő kussol vagy próbálkozik de kiderül és a hatóság előtt koppan ha továbbra is nyomi .
2016. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
99% biztonsággal állítom, hogy volt egy ugyanolyan, de törött terméke, és így szeretné ingyen/olcsón "javítani".
2016. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sztem nagyon nehéz bizonyítania, hogy ő már állagromlott terméket kapott tőled.

Minimum a postástól való átvételkor és utána fel kellett bontania és közben videóznia és tanukkal igazolnia hogy felbontáskor már törött és ragasztott volt.

Másfelől pedig a csomagolás olyan volt ahogy te feladtad, tehát út közben nem nyúltak hozzá.


Szóval most fenyegetőzik, te kapsz egy meghagyást, és ellentmondással kell éljél. És ha nem tetszik neki mehet polgári perre ahol a fentieket kell bizonyítania.

Nem tudom milyen értékű a dolog, de lehet nem éri meg neki ez.

Sztem keress egy ügyvédet aki ír neki egy válaszlevelet ezeket kifejtve.

2016. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!