Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletben élünk. A ház...

OliviaMoore kérdése:

Albérletben élünk. A ház tulaja utólag tollal írt bele a szerződésbe egy plusz dolgot, miután már aláírtuk. A tollal beleírt rész megsértése miatt kidobhat minket?

Figyelt kérdés
Miután kifizettük a kauciót+bérleti díjat és aláírtuk a szerződést, utána visszajött és beleírta tollal a szerződésre, hogy tilos a dohányzás a lakásban. Amennyiben ezt megsértjük, kirakhat a lakásból? Van joga hozzá hogy ezt csak utólag tollal írta hozzá?
2019. aug. 16. 11:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Mivle az ő lakása, így bármi miatt kirakhat, felbonthatja a szerződést. De egyébként akkor is parasztság az erkélyen cigizni, csak ezt sajnos sok dohányos nem fogja fel. Az összes környező lakásba beszáll az az ocsmány bűz
2019. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

# 8/10


És? Papíron nem szerepelnek. Hivatalosan nem előttük lett aláírva.

2019. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha pattognál, kidobnálak. Van 10 másik a helyedre.
2019. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem írhat bele utólag, ha mégis, akkor le kell külön szignóznotok nektek is.


Egyébként a kérdésre visszatérve, olyan piszok nehéz lemenni a lépcsőház elé és csapni egy kört cigi közben? Visszaszáll a lakásba a füst és a többi lakó is szenved miattatok. Nem tudnak kint teregetni vagy szellőztetni. Egy esetlegesen eldobott csikk vagy leesett parázs meg ki is gyújthatja más erkélyét.

Valóban nem korrekt, hogy utólag írta bele, de a kérés jogos szerintem, ha a többi lakó panaszt tesz, kirakhatnak, mert megsértitek a társas együttélés szabályait és nem vigyáztok a lakásra

2019. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták is: nyilván van saját példányotok, amiben nincs benne a kitétel. De igaza van a többieknek is: egyedül élek, saját lakásom van, de -20C-ban éjjel is kimentem rágyújtani (leszoktam szerencsére).
2019. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
61%

"Btk. 345. §: Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot felhasznál, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.[1] "


Az albérlőt meg nem olyan egyszerű kidobni mint egy-két macskajancsi itt elképzeli. Ha nem cask elméleti síkon lenne egy kidaható ingatlanjuk, tudnák mennyire meg kell válogatni a bérlőket, mert nem egyzserű kidobni őket, akkor sem, ha nem fizetnek.


Kérdező: Elvileg kellett volna lenni egy példányodnak, amit aláírt. Ha azon nincs rajta a módosítás akkor feljelentheted magánokirathamisításért, ha viszont mindkettőbe belejavított mielőtt megkaptátok, akkor szívás, mert visszafelé is elsülhet a dolog.

2019. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

A szerződéseket legalább két példányban szokás elkészíteni és aláírni, minden szerződő félnél marad belőle legalább 1-1. Ez azért van, hogy az ilyen utólagos firkálásokat és párjukat, a hibajavítózást rövidre lehessen zárni. Ha ő lobogtatja a saját, kiegészített szerződését, hogy "hááádehááát lássátok, ottan aláírtátok, hogy nem lehet cigeretázni", akkor elő tudjátok venni a saját példányotokat és megállapítható, hogy biztosan nem a "firkált" változatot írtátok alá.

Ha pedig az ő példányában is ott a kiegészítés és a tiétekbe is bele tudta írni utólag, akkor ti buktatok bele a sztoriba. Ekkor ugyanis felmerül, hogy ti teljes egyetértésben adtátok oda a szerződést neki, hogy úgy módosítsa, ahogy neki jólesik.

2019. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%

#18 Azokat kéne megsemmisíteni, akik úgy állnak az embertársaihoz, hogy magasról leszarják hogy neki a saját lakásában a füstöt kell szívnia ha kinyitja a saját ablakát.

Én nem tettem semmi károst ellene, csak elküldtem az anyjába, ellenben ő folyamatosan mérgezett engem a rákkeltő büdös füstjével. És akkor engem kéne megsemmisíteni? Téged se az eszedért tartanak.

2019. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
49%
Ma Magyarországon bármit meg lehet tenni, jogkövetkezmények nélkül.
2019. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
85%

Ezaz, törölve lett a válaszom mert leírtam, hogy elegem van a sok cigisből aki szarik a másikra és bűntudat nélkül fújja a nem cigis arcába a füstjét.

Nem elég hogy az utcán menve el kell viselnem, hogy az előttem menő cigis hátrafelé az arcomba fújja a füstöt mint egy kémény, még azért se akadhatok ki ha a saját lakásomban évekig nem lehet ablakot nyitni mert a szomszét szó szerint reggeltől estig folyamatosan ott cigizik.

Bocsánat hogy megsértettem az összes cigist, nyugodtan fújjátok csak a pofámba a füstöt, én majd elnézést kérek hogy ott álltam. Meg majd az onkológián is én kérek bocsánatot hogy miért nem mentem odébb.

2019. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!