Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tescoban tényleg azonnal...

A tescoban tényleg azonnal lekapcsolják a tolvajokat?

Figyelt kérdés

Tescoban, interspárban pl.

Ha valaki vásárol és mondjuk az édességpolcról levesz egy kis csokit pl egy balatonszeletet és zsebreteszi, a pénztárnál mikor a többit fizeti, és menne el ,azonnal ott van a biztonsági őr és kiveteti a lopott csokit a zsebéből, vagy mondjuk a parkolóban mennek utána vagy ahogy a lopást észlelték, azonnal odamennek az édességpolchoz?


Ilyen könnyen el tudják őket helyben kapni?


Nem vagyok lopós, csak leírtam egy példát és ennek alapján kérdezem, hogy ilyen könnyen el tudják kapni tényleg a tolvajokat skik egy kis cdokit is lopnsk egy hatalmas boltba. Úgy hallottam, hogy szinte mindenhová néznek kamerák.



2019. aug. 24. 11:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2019. aug. 24. 11:19
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Parkolóba nem mehetnek utána. Pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs.
2019. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Parkolóba nem mehetnek utána. Pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs."


Ezt nem éppen a tolvajlásra találták ki...


Kérdező!


Ma már sok csokoládé csomagolásában is található mágnestapasz, ami beriaszt, ha átmegy az illető a kapun. Ezt leszámítva pedig a lefülelések száma nagyban függ attól, hogy a kamerarendszer jól be van e állítva, és hogy hányan nézik ezeket a felvételeket az őrszobában. De még így is van egy nagy hibarés, ami az emberi tényezőnek köszönhető. Tökéletes megfigyelést az jelentene, ha egy felvételt 1 ember nézne 20 perces váltással, csak ugye ennek horribilis költsége lenne, amiért cserébe jobb benyelni a lopások okozta károkat.

2019. aug. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És most nem akarok rasszista lenni, vagy hasonló, de az őrök okkal figyelmesebbek, ha kisebbségiek vannak jelen a boltban. Ha tudod, hogy kikre kell figyelned, nagyobb lesz a sikerarány is. + amúgy is mindenhol vannak visszatérő tolvajok, akiket ha egyszer kiszúrnak az őrök, hosszútávon ugyanúgy javul a statisztikájuk, hisz ismerik a problémás embereket. Egészen addig, amíg már ki nem kell tiltani őket az üzletből.
2019. aug. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 10 fős cigány családokat szoktam látni jóllakni csokiból, de láttam már embert meginni 7 deci jagermaistert is egy húzásra aki a bugyogósoron elhelyezte az üveget a rongyok között.
2019. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megiszol 4 sört meg egy fél liter pálinkát, rá eszel 1 kiló kimérős csokit és 20 deka téliszalámit egy próbafülkében, mégis mivel fognak meg a pénztárnál, ha nincs nálad csak egy doboz gyufa, vagy semmi?
2019. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

El sem hiszitek.


Debrecenben az interspárban a bejárat mellett van egy nagy asztal ahová kb 8 monitor van feltéve, minden monitoron kb 15-20 kocka van ezt szorozzuk be 8-al, annyi kamera van az üzletben.


Egyetlen egy ember szokott ott ülni előtte, de van olyan amelyik nem is mindig a monitort nézi hanem a kezébe a telefon és azt.


Ilyenkor az nem lop aki nem akar.


Ha hiány van, utólag úgysem nézik vissza.

2019. aug. 24. 19:42
 8/10 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy a biztonsági őrök szobájában ott is nézik és lehet ott több ember és nagyobb monitoron.
2019. aug. 24. 19:44
 9/10 kovpet ***** válasza:

2: "Pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs."


Ezt régen sok helyen kiírták, de ennek nincs jogi súlya. Bármi mást is ki lehet írni, de az nem fogja felülbírálni a jogszabályokat.

2019. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdemes szeleteltetni 40 deka téliszalámit a húspultban, tenni még mellé 2 sajtos kifli. Ezeket elfogyasztani egy próbafülkében, esetleg dobni előtte egy kis ír whiskit, utánna két barna sört, aztán venni egy rágót meg 2 doboz gyufát, fizetni és kész.A cigányok banketeket szoktak így rendezni.
2019. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!