Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A céges jogásznak nem kéne...

A céges jogásznak nem kéne közbeszólnia ha a főnök jogilag nonszensz inkorrekt dolgot mond? Oké hogy őt a cég fizeti de ha fekete fehéren baromság hangzik el?

Figyelt kérdés

Céges munkaértekezlet ahol is ott ül a főnök annak helyettes a céges jogász és az összes dolgozó. A főnök pofázik a többiek hallgatják.


A kérdésem ha a főnök egy jogi kérdésben nonszensz inkorrekt megnyilatkozást tesz akkor a céges jogásznak nem kéne közbeszólnia hogy baromságot beszélsz drága főnök úr?


Oké hogy a jogász a cég érdekeit nézi de 1+1 = 2 még akkor is ha a cég érdekei mást mondanak.

Példák:

Mindenkinek úgy módosítjuk a munkaszerződését ahogy akarjuk aztán ha nem tetszik az illetőnek mondjon fel (közben: a cégnek kell felmondani ebben a szituban, ha az új szerződést a dolgozó nem fogadja el)


A másik: jogunk van úgy csökkenteni a szabikat ahogy megállapodunk a dolgozóval, akár 10 napot is adhatunk az évre (közben: nem! A szabit az Mt szabályozza, és a dolgozó még saját kérésre se mondhat le róla)


Vagy: a felmondási idő úgyis munkanapra vonatkozik (közben: NEM. A felm idő naptári napra vonatkozik...)


meg hasonló védhetetlen agyament baromságok.


Ilyenkor a céges jogász meg az ő „szakmai hitele“ hol van hogy nyikkani se mer? mert a pofákat vágja grimaszol, cisszeg de azért megszólalni azt már nem mer.


2019. aug. 26. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, de szerencsére te vágtad ezeket, úgyhogy kijavítottad a főnit, ugye?
2019. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván szól, csak majd utána négyszemközt a főnöknek. Nem fogja lejáratni nyilvánosan a teljes testület előtt.
2019. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nézd.


1) nem az én dolgom

2) amíg engem személy szerint nem érint... addig minek?

Ű


ne félj ha majd nekem mondanák felmondási idő alatt hogy munkanapra és nem naptári napra érvényes, ne félj a farkánál fogva rángatnám a főnököt a bíróságra.


De addig meg csak röhögök.


De azért se értem mert ha per lesz (és volt már itt ezer per) akkor úgyis a céges joágsznak kell védeni a céget ezeben a védhetetlen ügyekben

2019. aug. 26. 18:11
 4/9 A kérdező kommentje:

"Nyilván szól, csak majd utána négyszemközt a főnöknek."



És akkor miért jönnek újra és újra ezek elő? A felmondási idő munkanap nos ezt vagy 20x hallottam már.

A t jogász úr nem szól hogy drága főnököm hülye vagy mint t a seggem hát olvasd már el az Mt-t ott a net 5 perc alatt megvan!

2019. aug. 26. 18:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Amíg a jogásznak jópár finom vacsorát fizet a főnök, esze ágában sem lesz szólnia neki. Az anyagi érdek szokás szerint felülírja a humanitást.
2019. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szántóvető ***** válasza:
100%

"1) nem az én dolgom-de igen hiszen mindenkit érint,ezt magad írtad.

2) amíg engem személy szerint nem érint... addig minek?-mindenkit érint,ezt magad írtad.

itt hiába háborogsz,a munkahelyeden kellett volna mutatni valamit.

2019. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha vágja a pofákat és cisszeg akkor tudja, ért a munkájához. Az nem az ő hibája, hogy a dolga valójában a cégnél a kussolás és a főnökkel való egyetértés. Ez a főnökötök igénye, én a jogászt nem tudom hibáztatni. Ha érdekes lenne a törvény akkor nem a főnök találná ki mit kell és hogyan hanem erre eleve a jogászt kérné meg és figyelmesen hallgatná a megoldást. Gondolom az ő dolga inkább az, ha valami kibukik akkor tegyen csodát és simítsa el a dolgokat. Dolgoztam ilyen főnök alatt, nem érdekelte sem tv. sem jogszabály és hiába is jeleztük neki, hogy ez nem fog működni, ki fog bukni, mindent megcsinált amit akart. Aztán mikor kiderültek a dolgok persze jöttünk mi, ő hátradőlt míg mi izzadtuk a vért, hogy valamennyire kijavítsuk amit előre tudtunk és el lehetett volna kerülni. Persze ha nem lehetett akkor mi voltunk a szarok meg az ügyvédek meg a könyvelők, meg a NAV meg a törvény meg az egész világ rajta kívül.
2019. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na pont ezt nem értem hogy a cég ad egy olyan munkaszerződést amiben jogi abszurd van (pl szabadságról való lemondás...) és ezt netán valaki bíróságra viszi-hát ki fog ott vért hugyozni hogy védje a céget? Kit néz majd mindenki hülyének? A jogász hogy ilyet kiadott a keze közül. mert az evidens hogy a szerződéseket elvileg a jogász állítja össze hogy baromság ne legyen benne.


Valóságban meg a főnök állítja össze a jogász meg csak az áment mondja rá, És kit néznek végül majd hülyének ? A jogászt aki rámondta az áment.

Ez neki vajon miért jó? Gondolom vastag az a bankszámla...

2019. aug. 26. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne etessük a munkaügyis teollt!
2019. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!