Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vett házban bejelentve maradta...

Nemdetalánbiztos kérdése:

Vett házban bejelentve maradtak a volt albérlők. Mi a teendő ha netán nem jelentkeznek ki önszántukból?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem egy házat és kiderült, hogy még kettővel előttem lévő tulaj kiadta a lakást és az albérlők bejelentve maradtak. A minap megkértük őket, hogy jelentkezzenek ki. Csak szeretnék utána járni, hogy mi a teendő vagy mivel jár ha mégsem jelentkeznének ki?

2019. aug. 28. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Lakcímrendezési eljárás a kormányablakban, úgy tudom még mindig ingyenes.
2019. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1, mióta ingyenes? Én 2006ban 3000 forintot fizettem érte/fő
2019. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia, elmész a kormányablakba, ott kiválasztasz bármilyen lakcímügyintézéshez való kategóriát.

Amikor sorra kerülsz,akkor elmondod az ügyintézőnek, hogy vásároltál egy ingatlant, s szeretnéd leellenőrizni, hogy ki van még oda bejelntve, s kijelenteni őket.

Az ügyintéző őket fiktív személlyé nyílvánítja,s mindenki aki eddig oda bevolt jelentve az kapni fog egy levelet a postástól. Akit szeretnél, hogy bejelentve maradjon az övét átveszed, a maradékot pedig visszaküldeted a postással. 2 hét múlva a posta ezt visszaküldi a kormányablakhoz, s ők kijelentik azokat a személyeket akiknek nem vetted át a levelét.

Ez semmibe sem kerül,ingyenes, 1 hónappal ezelőtt volt ilyen ügyem.

2019. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kedves 2-es válaszoló. Amit én vettem házat annó, vagy 17-en voltak bejelentkezve oda. Nem kellett fizetnem semmit, amikor elindítottam, hogy kijelentsék őket. Szépen kijelentették őket. Egyszer talán kimentek az ingatlanhoz ellenőrizni, hogy ott laknak-e az adott személyek, illetve a címre küldtek levelet mindenkinek a lakcím kijelentésről.
2020. febr. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!