Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mihez van joga egy Auchan-os...

Mihez van joga egy Auchan-os biztonsági őrnek?

Figyelt kérdés
Tegnap vásároltam az Auchanban a barátnőmmel, a kapu nem csipogott be, a biztonsági őr mégis odajött hozzánk és kinyittatta a táskánkat, majd meggyanúsított a többi vevő előtt, hogy parfümöt loptam. Jelzem az illatszerosztálynak még a közelében sem jártunk (egy db torta volt nálunk) és természetesen soha eszünkbe sem jutott volna lopni. Joga volt ahhoz, hogy átnézze a táskákat ilyen megalázó módon, majd még meg is rágalmazzon?
2010. júl. 14. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

nem volt joga


csak a te engedélyeddel nézhet egyáltalán a táskádba is


ha van erre tanúd, akkor tegyél feljelentést becsületsértés miatt ellene (hát a személyes szabadság korlátozásának kérdését te tudod ...)

2010. júl. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

bármilyen biztonsági őrnek ahhoz van joga, hogy megkérjen, hogy belenézhessen a táskádba, belenyúlnia tilos, még abban az esetben is, ha kinyitod neki


gyanúsítgatnia tilos, megkérhet, hogy kövesd a biztonsági szobába, ha ehhez nincs kedved hívhat rendőrt, de nem vagy köteles megvárni


ha nincs vaj a füled mögött, akkor szépen megengeded, hogy belepislantson a táskádba, ha nyilvánosan lopással gyanúsít, akkor meg szépen megkéred, hogy akkor most azonnal hívja ide az áruházvezetőt és nyilvánosan kérjen bocsánatot ;-)

2010. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Van rá több tanúm is,

a vásárlók könyvébe is írtunk, miután nagyképűen közölte, hogy lehet menni a vevőszolgálathoz nyavajogni.


A vicces az egészben az, hogy miután mentünk visszafelé a vevőszolgálattól, ő már háttal a kasszasornak egy cimbijével jópofizott, tőle szerintem a fél üzletet kivihette volna akárki.

2010. júl. 14. 08:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam egy nagyobb barkácsbolt hálozatnál. Írtam a panaszkönyvbe, pár hét után jött egy olyan levél, hogy ez a dolguk, még semmi bocsánat, vagy bármi.
2010. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

figyelj, mondom h becsületsértésért feljelentést tehetsz ha van rá tanúd !

de nem az áruházvezető meg ne viccelj, nem az információs pultnál panaszkodni, hanem rendesen feljelentést tenni, és ez így látatlanba is megállja a helyét jogilag, csak lényeg hogy tudd bizonyítani (tanúk)

nem lesz olyan nagy legény, meglátod

2010. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%

Én már kétszer is jártam így, aztán azzonnal megírtam az áruház vezetőségének, de nem a panaszkönyvbe hanem az ügyvezető igazgatohoz, és kilátásba helyeztem a pert ha nem vizsgálja ki az ügyet.

Másnap már nem dolgozott ott a biztonsági őr :)

2010. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%

Egyébként az irodába is csak két pártatlan tanú jelenlétében (vásárlók közül) kisérhet be !! És jegyzőkönyvet kell felvenni !!

Ha nincs alapos gyanúja, (tehát feltételezi hogy loptál) akkor nincs joga kinyitatni a táskát sem !!

Ha viszont nem talál semmit akkor simán fel lehet jelenteni !!

Sok biztonsági őr nincs tisztában mi a feladata.

újabban pl blokk ellenőrzést akarnak csinálni, persze én ezt sem szoktam engedni :)

Nehogy már még feltartson miután sorba álltam a pénztárnál !!

2010. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
fel kell jelenteni,ahogy az első írta vagy visszamenni a boltba és panaszt tenni a főnökénél.annyira elegem van már ezekből a tapló paraszt biztonsági őrökből.A boltba is,ahova naponta lejárok rám tapad,nem a cigány családra-mert ugye azokra nem mer...
2010. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!