Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmeorvosi szakvélemény...

Elmeorvosi szakvélemény alapján, ha az illető nincs a tetteinek a tudatában, szerintetek ki lehet semmizni, vagy biztonságba lenne?

Figyelt kérdés

Kormány hivatalban tanácsolták csináltassak, szakvéleményt az állapotáról, mert feljelentették, gyűjtögető, de persze agyilag is teljesen leépült. Mondták ennek a fejében semmilyen büntetést nem fognak kiszabni rá. Akkor se ha patkányok lesznek az udvarában


Ezután merült fel bennem, akkor a végrendelet egyértelműen érvénytelen lenne, de vajon eltartási szerződéssel ki tudnák fosztani? Vagy bármilyen más úton módon?

Ha nem áll gyámság alatt és teljesen kakukk, elcsalhatják a házat mondjuk egy eltartási szerződéssel?


2019. szept. 4. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit gyűjt
2019. szept. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha gondnokság alá van véve, akkor bármit aláír, annak annyi érvénye van, mintha a hat éves gyerekkel íratnál alá valamit.
2019. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eléggé értelmetlenül fogalmazol!


Ha valaki JOGILAG cselekvöképes, akkor amit aláír, az a szerzödés érvényes, ha valaki gondnokság alatt áll, akkor meg érvénytelen.


Mindettöl függetlenülegy "szakvélemény" nem elég ahhoz, hogy ne legyen felelöségre vonható, ahhoz az is kell, hogy hivatalosan, bírói úton gondnokság alá legyen helyezve, és ez elég hossszadalmas eljárás.

2019. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem a hölgy azt mondta a kormányhivatalban, hogy ha van egy elmeorvosi szakvélemény onnantól kezdve nem büntethető.

Ezután kanyarodtam másik iranyba

2019. szept. 4. 14:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Bár itt ahogy látom már ezt is megkérdőjelezték. Pedig előfordulhat hogy senki nem vállal gyamsagot. De attól még lehet hülye és lehet papírja. Tehát ezen része szerintem igaz, hogy nem buntetheto
2019. szept. 4. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Amit te "keresel", az a KORLÁTOZOTT cselekvő-képesség.

Nem kell teljesen "kakukk"-nak beállítani! Az cselekvő-képtelenség.

2019. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem értek a joghoz, de a szakvélemény nem államigazgatási dokumentum.

Nem tudom ki jelölhet ki gyámot, de gyámság nélkül szabad ember.

2019. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!