Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy boltban el kell hogy...

Egy boltban el kell hogy fogadják, ha emlékérmével szeretnék fizetni?

Figyelt kérdés
2019. szept. 6. 16:05
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

nem feltétlenül...

igen persze van egy névértéke de a pénztárosnak meg kellene tudnia gyöződnie arról hogy az érme valódi ezt nem feltétlenül tudja megtenni.


egyébként:


"Az emlékérméket kifejezetten abból a célból bocsátja ki a Magyar Nemzeti Bank, hogy az egyes kiemelt jelentőségű, össztársadalmi és egyetemes nemzeti értékeket megtestesítő események, évfordulók alkalmával a megemlékezést szolgálják. Így – bár az emlékérmék törvényes fizetőeszköznek minősülnek – a jegybank, mint kibocsátó a fizetési forgalomban való használatukat kifejezetten kerülendőnek, a pénzforgalmat zavaró hatásúnak tartja. Az emlékérmék – egyedi kivitelezésük és korlátozott példányszámuk mellett – épp azáltal képesek megőrizni magas presztízsű értékközvetítő szerepüket, hogy nem részesei a mindennapos fizetési műveleteknek."

2019. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem igen


hivatalos fizetőeszköz.

Ha a pénztáros nem ismeri járjon utána...

Ha elkéred a panaszkönyvet egyből elfogadják nyugi:) Vagy ha valami élelmesebb ember űla pénztárban, az is elfogadja, aztán elteszi.

Amugy tuti ritkán fizetnek ilyen érmékkel mert hááát valóban nem erre találták ki, ez gyűjtésre otthon dísznek vagy esetleg a ritkább darabok még befektetésnek is jók

2019. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ha elkéred a panaszkönyvet"

Sokra megy vele! Akkor akar fizetni vele, majd kap 30 nap múlva egy levelet, hogy talán tévedett a kolega, bocsi, hozza vissza, na akkor majd viheted, és akkor talán... De sokra mentél vele!

Akkor inkább tedd fel a vaterán, névérték kikiáltási árral, és jobban jársz. Vagy egy rakás régiségboltba beviszed, és többet, vagy legalább annyit kapsz érte. De tényleg hülyeség játszani az agyadat csak azért, hogy egy pénztárossal kicsessz. Te szereted, ha kicsesznek veled?

2019. szept. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#4 Most akkor döntsd el hogy szerinted a pénztárossal, vagy magammal kicseszés ha ilyennel akarok fizetni.
2019. szept. 7. 23:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő.

Sajnálom, hogy nem tudsz gondolkodni. Szádba rágtam minden érvet, ha ez sem segít, akkor ultragáz vagy.

Egyébként igazából nem is cseszel ki egy értelmesebb pénztárossal: én postán dolgoztam, volt ilyen esetem, és örültem, mint majom a farkának, kicseréltem a saját pénzemből, megtartottam a névértéken kapott ritkaságot, ami nyilvánvalóan többet ér a névértékénél főleg később.


Olyan eszes vagy mint az, aki felrak egy százezer forintot érő bélyegritkaságot egy borítékra, még akkor is, ha a névértéke csak egy forint. Bélyeggyűjtő, stb. adna érte százezret, de így csak egy forintként értékesíti, és megteheti, majd kiegészíti a postán az egy forintot még a hiányzó feladási díjjal, csak hülye.

2019. szept. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Magaddal mindenképpen kicseszés, a legtöbb emlékérem jóval többet ér mint a névértéke.


A pénztárossal annyiból kicseszés hogy zavarba/kellemetlen helyzetbe hozhatod, de véleményem szerint teljes joggal hajt el a francba.

Nekem apám gyűjt érméket, igaz ő inkább a külföldi érmékre van "szakosodva" de ettől függetlenül szokott kapni... "katalógusokat" vagy nem tudom mi a rendes neve ezeknek.

Rohad sok mindenféle fura névértékű érmét bocsájtanak ki.

Átlagemberként kb. lehetetlen utána nézni annak (5 perc alatt a pénztárban) hogy az egy valódi 7500-Ft os érme vagy a hétvégi vásárban szerezted.

2019. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Arany nyaklánccal próbálj fizetni, hamarabb jön érted a zsaru!
2019. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!