Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az emberek hogy a büntetés alapvetően a bűnelkövetőnek kell hogy elég súlyos legyen s nem az áldozatok "kiengesztelésének" célzatával történik a büntetés mértékének megállapítása?

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 17:35
1 2 3 4 5 6
 1/56 Andizsuzsi ***** válasza:
Amikor Lázár azt mondja a TV-ben, hogy az emberek igazságszolgáltatásra és nem jogszolgáltatásra vágynak és ezért módosítani akarják a jogszabályokat?
2016. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:

Mert nincs arányban a büntetés a cselekménnyel.


Néhány nap közmunka pár milláért megéri, jó órabér.


www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__7555058-hogyan-lehet-ennyire-gyenge-a-birosag-itelete-szo-szerint-bunozesre-buzdit

2016. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:

Azért, mert sok esetben röhejes az ítélet, és megalázó az áldozatok számára.


És elvileg a törvényeknek, "igazságszolgáltatásnak" az lenne a célja, hogy a törvénytisztelő embert védje, a törvénykerülőt büntesse. Csak a valóságban meg az átlag embert semmi nem védi, és még büntetik is, míg a bűnözők szabadon mászkálnak.

2016. febr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Nincs olyan büntetés ami mindenki szerint elég "nagy" büntetés. A kérdés pont erről szól. Tegyük fel hogy pl te kitalálod(elég kicsi a valószínűsége hogy téged kérdeznek meg, de most fantáziálgassunk) hogy újraíród a btk-t minden büntetést a saját magad belátása szerint szigorítosz... Ha megtetted akkor is mindig lesznek emberek akik szerint ez kevés. Pl gondatlanságból elkövetett emberölés történik és annak a büntetése mondjuk te szerinted 25 év fegyház( most csak mondtam valamit semmi minősítő körülményt nem kalkulálva)), megtörténik az ítélethirdetés. De az áldozat egyik hozzátartozója habzó szájjal követeli hogy öljék meg mert ez nem arányos és ezért minimum halálbüntetést kellene adni. Akkor mit csinálsz?
2016. febr. 8. 18:17
 5/56 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért
2016. febr. 8. 18:18
 6/56 A kérdező kommentje:

"Azért, mert sok esetben röhejes az ítélet, és megalázó az áldozatok számára."


Pont erről beszélek. Arról hogy olyan törvényeket csinálni amit senki nem ítél "megalázónak" lehetetlen.


Pl megkérdezik tőlem hogy reális e egy gyermekgyilkosnak egy tényleges életfogytiglani büntetés, azt mondanám ha nem vagyok benne érintett hogy esetleg igen..


Ugyanakkor ha az én gyerekem lenne az áldozat akkor azt mondanám hogy ló...aszt dögöljön meg, egyenként kell eltörni a csontjait aztán ledarálni a 3,14csába mert nincs joga ahhoz sem hogy levegőt vegyen és szánalmas ez az ítélet hogy nyugodtan kártyázgathat a rabtársaival élete végéig...Érted ezt? Én ezért gondolom azt hogy bár komolyabb büntetésre lenne szükség de erre nem az az indok hogy mert az áldozatok mit gondolnak. Ennek a helytelensége világosan látszik a fenti példából bármennyire is túlzó.

2016. febr. 8. 18:26
 7/56 anonim ***** válasza:
Akkor nézz bele a belinkelt kérdésre és szerinted az reális büntetése e milliókért közmunka???
2016. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%

"Csalás miatt 2014-ben sértett volt édesanyám. Akik becsapták 230 000 Ft-tal, azok egy országos bűnözők. A nyomozás irataiból persze pénzért kérhettünk ki. Abban benne volt, hogy hány alkalommal voltak az elkövetők a bíróság előtt büntetve ugyanígy csalásért.


13 oldalon!!!! nem kevesebb és nem több oldalon keresztül volt taglalva, hogy hány alkalommal álltak a bíróság előtt. Csak próbára bocs, felfüggesztett, közmunka stb. Ennyiket kaptak és milliókat zsebeltek be több 100 sértettel. Még a büdös életbe nem voltak becsukva. "


Szerinted ennyi rendbeli csalásért ez jó szankció?


19 alkalommal nem volt jó a szankció mert folytatták a bűnözést.


"A büntetés célja Btk. 37. § A büntetés célja a társadalom védelme érdekében annak megelőzése, hogy akár az elkövető, akár más bűncselekményt kövessen el."


Még amit a törvény maga elé támaszt követelményt azt sem éri el!!!!!:-)

2016. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam hogy a jelenlegi büntetési tételek szerintem elégségesek...ezt nem tudom még neked kettő milliárdszor leírni elsőre is meg kellene értened.


Más dolog tudni valamit hogy megtörtént és más dolog bizonyítani. Fogalmam sincsen mi van abban a 13 oldalban, de önmagában az 13 oldalra írtak valamit még nem lesz igazad.


A kérdés pedig szintén nem a te esetedről szól.

Hogy miért nem? Azért mert nem konkrét esetről van szó.

Ha a te esetedről beszélünk akkor értelemszerű hogy feszült és nem tudsz elszakadni a te esetedtől amiben nyilván valóan és egyébként teljesen érthetően elfogult vagy.


Azért mondtam egy mindkettőnktől független esetet hogy elfogultság nélkül tudjunk beszélni róla. Erre nem próbálnál meg reagálni? A kérdés pont az ilyesmiről szól. Ha én konkrétan rákérdeztem ezekre a dolgokra és nagyban próbálom meg vizsgálni az egészet(mert csak úgy lehet elfogultság nélkül beszélni róla, akkor te miért nem próbálod meg?

2016. febr. 8. 19:21
 10/56 A kérdező kommentje:
Ha kérdésedre kapott minden választ elolvastál ott is volt aki ezt próbálta neked elmagyarázni.
2016. febr. 8. 19:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!