Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem lehet jogi problémám a...

Nekem lehet jogi problémám a következő esetből?

Figyelt kérdés

Ismerőmet fogadom a lakásomban aki rám támad. A kameráim rögzítik. Én tudom, hogy van a fokomban egy töltetlen élethű airsoft pisztoly s azt is tudom ő nem valami nagy fegyverszakértő. Így odaugrok a fiókhoz kirántom a fegyvert s ráfogom, oldalra parancsolom a kijárattól hogy nehezebb legyen kimenekülni. Az ötlet bejön, ő rémülten feltartott kézzel leblokkolva áll. Ekkor mivel tudom, ez az állapot túl sokáig nem tartható fenn, felhívom a rendőrséget, hogy betörő van a lakásomban és jelenleg fegyverrel tartom sakkban, siessenek. Közben a hatás kedvéért eszelősen hadonászok, hogy lehetőleg semmit se merjenek próbálkozni az a rövid idő alatt, míg egy ilyen hívásra kijön a rendőrség.


Lehet e abból jogi problémám, hogy mikor a kiérkező rendőröknek átadom a fegyvert kiderül, hogy az jogilag fegyver ugyan, de élet kioltására nem alkalmas s megtöltve sincs. Rám verhetik a hatóság megtévesztését, hogy így vettem rá őket hogy siessenek? Mivel az illető rámtámadt s kamerafelvétel is van róla, itt még jogos önvédelem sincs, hisz én nem támadtam, csak sakkban tartottam az illetőt egy töltetlen majdnem kamu fegyverrel. ellenben a hatóságot megtévesztettem, d elárulom nekik a telefonba hogy a nálam levő fegyver kamu akkor ugye az illető azonnal nekem támad, azt pedig végkép nehézkes ilyen helyzetben telefonban részletezni, hogy tulajdonképpen őt én engedtem be, betörés nem történt ellenben rámtámadt.


2019. szept. 7. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg kellett védened magad, így, ilyen esetben mindegy, hogy mivel.
2019. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem z a kérdés hogy mivel, hanem hogy erről a rendőrségnek hazudtam. Mondhattam volna csak azt simán hogy betörő van a lakásomban, jöjjenek, de akkor lassabban jönnek ki.
2019. szept. 8. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!