Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék felkészülni a...

Hogyan tudnék felkészülni a nyelvvzizsgára, ha a következő a problémám?

Figyelt kérdés

Szóval nekem lenne diplomám amivel el tudnék helyezkedni, úgy hogy lenne jó fizum is.

De sajnos elég későn végeztem a sulival, úgyhogy otthon már nem lehetek, úgy hogy nem fizetek semmit.

Két féle helyzet alakult ki mióta végeztem a sulival:

- Volt időm tanulni, de nem volt pénzem miből, magamtól nem tudtam... ekkor alkalmi munkáim voltak


- Most van rendes melóm, nem fizet jól, 100 körül. Viszont van arra pénzem, hogy járjak tanárhoz. Elég drága 14/ hó. Csak az a baj, hogy pénzügyi szférában dolgozok, és annyira leszívják az agyamat egész nap, hogy esténként nem tudok tanulni, van hogy a könyv felett elalszok :(

Marad a hétvége, ez így rohadt lassú.


Ha felmondok megint a bizonytalanság, és elfogy a pénzem, nemtalálok munkát, legrosszabb esetben hajléktalan leszek.

Most legalább a meglévő van.


De így meg ha nem lépek, akkor évekig kell tanulnom az angolt, és utána akarok még jogsit, szóval ott leszek 30 évesen ahol más 18 évesen. Elszalad mellettem az élet...


Sportolok is, mert irodai munkát nem bírom úgy hogy egész nap bent, és ne legyek levegőn (heti 2-3 alkalom foci)



26 F



2018. nov. 23. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Kezdj el online nyelvet tanulni (pl. doulingo). Ingyenes és akkor és annyi, amennyit akarod!
2018. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Hagyjuk már ezt a duolingot, bizonyos szint felett semmit sem ér. Ráadásul az önálló tanulás sem való mindenkinek.


Kérdező, sajnos áldozatok nélkül nem megy. Menj tanárhoz, szedj ginzenget, sportolj és pihenj eleget. Én úgy gondolom, hogy egy év alatt sikerülhet.

2018. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez a duolingo arra jó, hogy felidegesítse az embert.

Olyan alap dolgokat kérdez, és ha nincs időm 2 hétig semmit angolozni (nekem nincs is otthoni gépem)

Akkor az egészet kezdhetem előlről...

Na meg bizonyos szavak szinonimáit nem fogadja el.

2018. nov. 23. 11:51
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Más gyerekek és munka mellett is megoldja a tanulást (élő példa vagyok rá). Ha fáradt vagy felugrasz, lenyomsz 15 fekvótámaszt, tekersz egy hidegvizes törölközőt a fejedre és nyomod tovább! Ha nyávogsz, nem haladsz. Kevesebb kifogás és önsajnálat és több energiabefektetés a titka a haladásnak, semmi más. N34


(A duolingo meg egy rakás szr. 4 nyelvvel a hátam mögött 2-t végigfuttattam vele, megnéztem, mire jó és határozottan mondom, hogy időpocsékolás.)

2018. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A duolingó szeirntem sem ér sz.rt se.

Én fél év alatt tanultam meg úgy, hogy elsőre sikerült a nyelvvizsga, nem 0-ról kezdtem, középiskolába tanultam a kezdő csoportban, majd olyan 5-6 év kihagyás után kezdtem el tanulni egyetemen.Én heti 1X mentem magántanárhoz 2 órára. Ő mindig adott fel házikat plusz cikkeket olvastunk, meg kisebb szövegeket. Annak szavait minden órára meg kellett tanulnom, meg a 2 órából 1-et csak beszélgetéssel töltöttünk, főleg ezekről a cikkekről. Tanultam sok kifejezést is, azzal többre mentem mint a szavakkal. Én minden nap 1 órát ráfordítottam, h átolvasgatssam a szavakat. Nem sok időt vesz igénybe

2018. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

"Menj tanárhoz ... egy év alatt sikerülhet."

Mi??? Azt se tudjuk, milyen szinten van! Hogy mehetne tanárhoz, ha nincs pénze még saját otthoni gépre se?

2018. nov. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehetne próbálni a sportolást összekötni a nyelvtanulással úgy, hogy olyasmit kéne sportolni, ami közben a fejeden lehet valami hanganyag. Az se baj, ha nem figyelsz rá mindig konkrétan, úgy is használ. Ugyanazt a fél-egy órát hallgasd sokszor, amíg már szinte kívülről nem tudod.

Egy otthoni gépet viszont tényleg érdemes lenne összespórolni, az nagyon sokmindenre jó. Nem is csak a nyelvtanulásra, hanem mindenfélére, tudod jól. Bár mondjuk ha mobilról netezel, az is jó, úgy is találhatsz egy csomó nyelvtanulási lehetőséget a duolingón kívül is.

Nem kell magántanár, az viszont kéne, hogy legalább napi 20-30 percet fordíts a nyelvtanulásra. Napi. Csak hétvégén nem lehet normálisan nyelvet tanulni, te is érzed.

Vedd elő a régi könyveidet, és csináld végig újra a feladatokat.

Milyen szintű és melyik könyvből tanultál legutóbb a suliban?

2018. nov. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#4 Fura, hogy ebben az emberiségnek szinte teljes egésze egyöntetűen ostobán viselkedik, magáról véve a követendő példát, hogy ha én bírom, neked is bírnod kell. Hát könyörgök, még sosem láttál futóversenyt, ahol az látszik, hogy a nyolcvan induló nem egyszerre ér célba??? És te szoktad mondani a leukémiásnak, hogy én sem vagyok rákos??? Vagy a vaknak, hogy így kell látni, nézd???

Az meg már a hab a tortán, hogy valaki négy percet rászán az életéből, hogy írjon ide, és akkor az "ha nyávogsz, nem haladsz". :D Pisilnie szabad? :D Önsajnálat? Hol a pokolban volt itt önsajnálat? Leírta a helyzetet.

2018. nov. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 8-as a normális hozzászólást :)


A 4-esnek üzenem, hogy lehet hogy nekem nincs nyelvvizsgám, és gyerekem.

De van hol dolgoznom laknom, egyedülálló vagyok én egyedül csinálok sok mindent (mert van amiben a szüleim segítenek). Ezen kívül a megyei osztályban sportolok, focizok, ahoz is sok kitartás kell, hogy munka után elmenjen az ember meccsre, edzésre focizni.

Sőt még több mint neked, mert ha a gyereket nem eteted meg az nem hagy aludni, de ha én nem mennék focizni ugyanúgy zajlana az élet és én mégis csinálom, mert az volt a gyerekkori álmom. És az valóra vált.

A nyelvtanulás, munka csak a több pénzt biztosítja...


Nem írtam bele önsajnálatot, csak a helyzetet igen.


Otthoni gépem azért nincs, mert a testvérem laptopját használom ha kell valami rövidebb dolog, vagy az irodai gépet, de nem hiányzik nekem az hogy egész nap gépezzek és ne tudjak este aludni mint tinédzser koromban. Munka után maradok pár percet, meg korán reggel megnézem, face, emailet, gyk, stb. és ennyi...


a gép inkább az én helyzetemen rontana, mint javítana, mert elvonja a figyelmet. Nekem jó a füzet.

2018. nov. 24. 17:17
 10/15 anonim ***** válasza:

"Otthoni gépem azért nincs, mert a testvérem laptopját használom ha kell valami rövidebb dolog, vagy az irodai gépet, de nem hiányzik nekem az hogy egész nap gépezzek és ne tudjak este aludni mint tinédzser koromban. Munka után maradok pár percet, meg korán reggel megnézem, face, emailet, gyk, stb. és ennyi...

a gép inkább az én helyzetemen rontana, mint javítana, mert elvonja a figyelmet."

Tök jól csinálod! :)

Akkor viszont hozzájuthatsz egy csomó mindenhez a netről, amiből aztán offline tanulhatsz. Ezt a részét azért használd ki!

2018. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!