Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet abból baj ha leírom a...

Lehet abból baj ha leírom a véleményekbe a dokiról a negatív tapasztalatom? A többi lent

Figyelt kérdés

Nagyon lekezelõen.beszélt velem az orvos, a kezelést is elszúrta, más dokihoz kellett folyamodjak hogy segítsen rajtam, és megszeretném osztani a véleményem róla.

Feljelenthet engem például azzal vádolva hogy nem mondok igazat?

Leszeretném írni hogy hogy beszélt velem ,és a tapasztalatom akarom megosztani a google-on.


2019. szept. 8. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, akkor rágalmazás miatt felelősségre vonhatják, ha csak a véleményét írja le, s az nem indokolatlanul bántó, akkor azt nem büntetik.
2019. szept. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem név szerint írod le, addig magánügyed, ha a nevével közölsz ilyeneket, akkor az hitelrontás, meg személyiségi jogok sérelme, és ez büntetendö, ha feljelentenek érte.
2019. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 árokpart ***** válasza:
19%
Ugyan miért ne lehetne leírni. Az orvos egy közintézményben közszereplői, közellátó státuszt gyakorol méghozzá nem is akármilyet. Az ellátás minőségéért felelős és nemcsak magát hanem a kórházat is képviseli ezzel. Pont olyan mint akár más szervek esetében.
2019. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Leírhatod, persze perelhetne miatta, de kb. állandóan perben állnának az orvosok a lakosság ilyen erővel. Eüs vagyok én is, még orvost nem láttam, akivel legalább egy beteg ne lett volna elégedetlen. Még a legtündéribb, leglelkiismeretesebb szakember esetében is.


#3 A közszereplő totálisan más, egy orvos nem közszereplő, hanem közfeladatot ellátó személy...

2019. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt negatív tapasztalatom, le is lett írva pár helyen, volt ahonnan törölték a kommentek.
2019. szept. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy lekezelően beszélt szerintem, engem az nem érdekelne.

De hogy elszúrta a kezelést, azt már érdemes leírni.

Ha följelent, jelentsen. Igazat mondasz, nem?

Ha nem szólsz, legközelebb esetleg meghal valaki miatta.

2019. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!