Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elmegyek buluzni iratok...

Ha elmegyek buluzni iratok nélkül, de azokat én jól láthatóan lefényképeztem magamnak, akkor elfogadják a személyimeől készült fényképet igazoltatásnál, ha esetleg megtörténne?

Figyelt kérdés
Efyszerűbb lenne egy kétezrest a telefon tokba csapni és úgy kenni kocsmázgatni a haverokkal, nem szeretem azt a vaskos tárcát a zsebemben hordani, fölöslegesnek érzem. Otthon is hagyhatnám, ha ez a lehetőség működne. Bár kétlem, de egy kérdést megért :D

2019. szept. 9. 22:28
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:
56%
A személyi igazolvány az eredetiben érvényes a hivatalos igazolásra. Semmiféle másolat nem fogadható el. Nyilván, mert olyat lehet akár Photoshopban csinálni, amilyet csak akar az ember. Én is gond nélkül csinálnék PS-el, pedig nem is olyan a munkám. Hivatalokban is magát az igazolványt kérik, és nem valami fénymásolatot, vagy fotót.
2019. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Mégis hogyan jut eszedbe ilyen? Természetesen nem.
2019. szept. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Molyember ***** válasza:
A tárcád az igazolványtól vaskos? Nem szokták szeretni a rendőrök, ha hülyének nézik őket. :)
2019. szept. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Én elég sokat mozogtam az éjszakában, úgyhogy tudom amit tudok.


Kell a neved, születési dátumod, címed, édesanyád neve és/vagy leánykori neve, és a személyi számod után szereplő négyjegyű azonosító-szám.


A rendszer azonnal kijelez, ha valamelyik nem stimmel.

Tehát nem csak azt ismerik fel ha köröznek, hanem azt is ha valamelyik adat fals. De ehhez az kell, hogy bediktálja a központba. Ezt már qrva régóta meg tudják tenni. :)

2019. szept. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

#4 vagyok:


Tehát igazából semmiféle iratra nincs szükség.

2019. szept. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Néhány éve olvastam egy esetről.

Valakinak rokkant-parkolóban feltörték a kocsiját és elvitték a rokkant igazolványát.

Ezek után hosszas utánjárással sikerült újat szereznie, és legközelebb csak egy fénymásolatot tett ki a kocsi ablakába. A hatóságok megbüntették "jogtalan parkolésért", s fejelentették "okirat hamisításért". Bírósági ügy lett belőle, s nem tudom, mi lett a vége.


Másrészt: Vagy 6-7 különböző műanyag lapcska van a pénztárcámban, s némi papírpénz. Egyáltalán nem mondanám "vaskosnak".

2019. szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igyatok otthon, oda nem kell vinni semmit, csak piát (olcsóbban), perfekt a zene, a hűtő fenomenális, a csajok meg majd megszépülnek.
2019. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
74%
Ha a rendőr esetleg csak megkérdezné az adatait valakinek, akkor biztos elég lenne az is ha közli azokat, de inkább kérik az iratokat.
2019. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!