Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor jár a gyerektartás?

Ilyenkor jár a gyerektartás?

Figyelt kérdés

Olvastam előbb egy kérdést és megfogalmazódott bennen is a dolog, mert mi is ilyen helyzetben vagyunk de kicsit más cipőben járunk.


Tehát a gyerek szakközépben maradt ötödévben így szerzett egy okj-s bizonyítványt. Utána most egy másik iskolába ment szintén okj-s de 2 év (elv lehetett volna ez is 1 de olyan osztály nem indult), ez a szakma az előzővel egy ágazatban van tehát nem valami tök más dolog.


Az apa most fizeti a gyerektartást de amikor kérdezte még júniusban hogy meg kellene szüntetni és mondtam hogy még iskolás lesz rámcsapta a telefont, azóta nem beszéltem vele. Ha bíróságra megy szerintetek elveszik a gyt-t? A törvény nagyon cifra így úgy értelmezi bárki aklhogy akarja, sok mozgásteret ad hogy rászorul-e a gyerek, meg olyan is van hogy ha ráépítés akkor is jár, na de hogy mi számít annak... Mellesleg ha egyetemre ment volna a gyerek az kapásból hosszabb lett volna egy évvel.


2019. szept. 10. 07:21
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Gyerektartás CSAK 18 éves korig jár, utána hivatalosan rokontartásnak nevezik.

2. Ez addig jár, amíg a gyerek nappalin megszerzi a végzettséget.

3. Viszont a rokontartás alól igen sok esetben mentesülhet a szülö, pl. ha ez a saját vagy kiskorú gyerekei megélhetését veszéylezteti, vagy a gyerek érdemtelen erre.

2019. szept. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint addig tart, amíg az első szakmáját megszerzi a gyerek, tehát egy olyan végzettséget, amivel már dolgozhatna. Pl egyetem esetében az alapképzésnél igen, mesterszaknál már nem, mert az már nem "kötelező" (értsd jól, nyilván a továbbtanulás sem az), hanem csak egy plusz. Mert ennyi erővel még 30 évesen is koleszban lébecolhatna a gyerek. :)


Oké, hogy a mostani okj is az előzővel egy ágazatban van, de ha nem közvetlen ráépülő cucc, akkor ítélhet apuka részére a bírósàg. Az sem mindegy, hogy a gyerek pl dolgozik e suli mellett, otthon lakik vagy albérlet/koli, ezeket is figyelembe veszik. (Ugye ha elköltözött, eltartja magát, akkor már alapból nem jàr.)

2019. szept. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!