Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért nem kerülök előzetesbe?

Ezért nem kerülök előzetesbe?

Figyelt kérdés

Januárban rámkentek ( nem részletezem) egy elég súlyos bűncselekményt, amiért 8-10 év járhat. Akkor őrizetbe vett a rendőrség, de egy nap mulva kiengedtek és szabadlábon védekezem. Azóta volt két gyanusitotti folytatólagos kihallgatás valamint egy szembesítés is. Ma megint voltam szembesítésen a rendőrségen, a másik sértettel. Amikor a rendőrség épületében megláttam, felhúztam magam. Annyit leírok, hogy ez a sértett engem januárban megvert, amiből könnyű sérülésem lett, feljelentést tettem ellene, de elkéstem, mert 30 napon túl tettem meg, el lett utasítva. Ellenem is folyik eljárás, de azzal senki nem foglalkozik, hogy engem megvert. A rendőrt is ismeri.


A lényeg, ma szembesítés előtt mikor bementünk az irodába, ott volt a nyomozó, meg egy másik nyomozónő is, a védőm, én és a sértett. Én csak annyit mondtam a sértettnek, hogy "nem félted a családod?". Ezt mindenki elhallgatta és a szembesítés végén a sértett mondta, hogy rögzítsük a jegyzőkönyv végére, hogy a gyanusitott azt mondta nekem szembesítés előtt, hogy "nem-e féltem a családom, és ő ezt fenyegetésnek vette".


1. Ez még nem fenyegetés, mert csak megkérdeztem, hogy nem -e félti a családját, mondtam, hogy én is féltem az én családom, mert öcsém pont Németországban van, ennyi.


Lényeg ő ezt fenyegetésnek vette. Ezt rögzítette a nyomozó a jegyzőkönyvben, én pedig válaszoltam rá, hogy ilyet nem állítottam. Tehát az állás 1-1. Az mindegy, hogy öten hallottak egy olyan mondatot ami nem fenyegetés, a jegyzőkönyvben leírta, hogy én mondtam, én pedig válaszoltam, hogy nem.


Szerintetek az ügyész ezt, ha olvassa, nem tettet előzetesbe vagy ez kevés?


Mellesleg ez nem fenyegetés csak ő annak vette, azzal meg senki nem foglalkozott az irodába, hogy ez szóban elhangzott.



2019. szept. 12. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bűzlik a sztorid!


8-10 év várható? Pontosan miért is?


Ha pedig ennyi várható, akkor nem engedtek volna ki a vizsgálati fogságból.


Lehet hogy tévedek, de szerintem kamuzol.

2019. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem.

Lopással és garázdasággal gyanusítottak meg januárban és őrizetbe vettek, másnap kiengedtek.

Most nyáron jutott eszébe az ügyésznek, hogy ezt átminősíti rablásra.


Ez viszont 8 - 10 év, de amúgy csak max 8 év.


A nyomozótól kérdeztem nyáron, hogy akkor most mivel átminősítették, letartóztatnak, de azt mondta, hogy ennyi idő után nem. Idézéseken megjelentem, nem rejtőzködöm stb.


Ez nem kamu, akkor nem fecsérelném ilyen, hosszú kérdésre az időm.


Sokan azt hiszik, hogy egy néhány kérdés kamu.

Mert honnan tudják?!

2019. szept. 12. 20:00
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja és természetesen tagadom a vallomásom, vagyis vallomást tettem de nem beismerőt, hanem részletesen elmagyaráztam, hogy ilyeneket nem követtem el.


Azt mondta ma a nyomozó, hogy ez tuti bíróságra kerűl, 100%. Ott egész nap tárgyalások lesznek és ott ám 5×visszakérdez a bíró.

2019. szept. 12. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez bőven ok az előzetes fogvatartás elrendelésére, “megalapozottan feltehető, hogy a terhelt a bizonyítást veszélyeztetné, így különösen a büntetőeljárásban részt vevő vagy más személyt megfélemlítene”, ha még nyomozóhatóság hivatalos személye előtt helyben is képes voltál ilyen “ártatlan” megjegyzésre.


2017. évi XC. törvény a büntetőeljárásról


XLV. FEJEZET

SZEMÉLYI SZABADSÁGOT ÉRINTŐ BÍRÓI ENGEDÉLYES KÉNYSZERINTÉZKEDÉSEK ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI


Személyi szabadságot érintő bírói engedélyes kényszerintézkedések célja és feltételei

276. § (1) Szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt folytatott eljárásban a terhelttel szemben személyi szabadságot érintő bírói engedélyes kényszerintézkedés elrendelésének, meghosszabbításának és fenntartásának akkor van helye, ha

a) a terhelt bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható vagy vele szemben vádat emeltek, és

b) a személyi szabadságot érintő bírói engedélyes kényszerintézkedés céljának eléréséhez ez szükséges, és az elérni kívánt cél más módon nem biztosítható.

(2) Személyi szabadságot érintő bírói engedélyes kényszerintézkedés rendelhető el

a) a terhelt jelenlétének biztosítása érdekében, ha

aa) megszökött, szökést kísérelt meg, vagy a bíróság, az ügyészség vagy a nyomozó hatóság elől elrejtőzött, illetve

ab) megalapozottan feltehető, hogy a büntetőeljárásban elérhetetlenné válna, így különösen megszökne, elrejtőzne,

b) a bizonyítás megnehezítésének vagy meghiúsításának megakadályozása érdekében, ha

ba) a terhelt a bizonyítás meghiúsítása érdekében a büntetőeljárásban részt vevő vagy más személyt megfélemlített, jogellenesen befolyásolt, vagy tárgyi bizonyítási eszközt, elektronikus adatot, vagy vagyonelkobzás alá eső dolgot megsemmisített, meghamisított vagy elrejtett, illetve

bb) megalapozottan feltehető, hogy a terhelt a bizonyítást veszélyeztetné, így különösen a büntetőeljárásban részt vevő vagy más személyt megfélemlítene, jogellenesen befolyásolna, tárgyi bizonyítási eszközt, elektronikus adatot vagy vagyonelkobzás alá eső dolgot megsemmisítene, meghamisítana vagy elrejtene,

c) a bűnismétlés lehetőségének megakadályozása érdekében, ha

ca) a gyanúsítotti kihallgatását követően az eljárás tárgyát képező bűncselekményt folytatta, vagy a gyanúsítotti kihallgatását követően elkövetett újabb, szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekmény miatt gyanúsítottként hallgatták ki, illetve

cb) megalapozottan feltehető, hogy a megkísérelt vagy előkészített bűncselekményt véghezvinné, az eljárás tárgyát képező bűncselekményt folytatná vagy szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el.


forrás: [link]

2019. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó. De most is eljöhettem, ha úgy ítélték volna meg ezt az "ártatlan" megjegyzést, akkor a nyomozó azt mondta volna, hogy nem jöhetek el, őrízetbe vesz és kezdeményezi az előzetest.
2019. szept. 12. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A törvény erjénél fogva ezért nem kötelező az őrizetbe vétel. Biztos lehetsz benne, hogy a nyomozó presztizskérdést csinál abból, hogy ennek legyen következménye.

Amikor előljárója (bűnügyi osztályvezető) beszámoltatja, akkor jelenti fogja a nyomozó, a bűnügyi osztályvezető pedig elrendeli elővezetésed, majd őrízetbe vesznek. Ma a bíróság úgy osztja nyomozóhatóságnak az előzetes fogvatartásra a bírói engedélyt, mint a cukrot (mivel “illiberális demokrácia” van...). Az állam sokkal kisebb keménykedéseket is megtorol...


Ami pedig a nyomozás logikája, a gyanúsítottat szépen lassan őrölik fel. Állandó bizonytalanságban tartják, az elején tudatosan abban a hitben tartják, hogy csak kisebb bűneiről tudnak, előszeretettel szembesítik újabb meglepetéssel születésnapja, névnapja, hétvégék és ünnepek előtt.

2019. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!