Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári perben is olyan...

Polgári perben is olyan tirpák bírók vannak mint büntető ügyekben vagy ott normálisabbak?

Figyelt kérdés

Csak mert egyszer volt büntetőperem, és kb minden mellettem szólt, mégis én lettem a bűnös, ügyvéd szerint meg le is kellett nyelnem, mert azt mondta semmi értelme fellebbezgetni, csak idő meg pénz, és olyan összefonódások meg tekintélyelv van, hogy nem fog ellentmondani ennek másodfokon se senki.

Na mindegy, nem volt nagy ügy, de azért mégis .. kicsit kiakadtam, de erről ennyit.


MOST viszont polgári peres ügy lenne, ott azért kicsit értelmesebbek vannak ?


Vagy hogy mondjam, ott jobban az ember pártján vannak, és remélhetem, hogy meg is ítélik az igazamat vagy ott is szimpátia meg tudja fene mi alapján előre el van döntve minden ?


2010. júl. 15. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért ha elitéltek, meg az ügyvéd is azt mondta, hogy nemerdemes fellebbezzni, akkor ott nem sok minden szólhatot melletted...
2010. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hidd el mindent átsző a korrupció, mindennek ára van, csak meg kell találni a mértékét !Egyszer régen volt polgári peres ügyem, csórón fiatalon, nem fogadtam ügyvédet annyira nyilvánvaló volt a döntés mikéntje. De vesztettem, pedig első fokon nyertem!Akkori kaposvári bíró lefizethető volt, megsem halgatott, adateggyeztetés után hozta fel az itéletet a titkár, és fellebbezésnek helye nem volt! Ennyi! Mára már meghalt a szomszédom, de halála elött nem sokkal kiakart békülni velem, mert jó katalikus volt, ekkor elmondta a teljes igazságot. Bocsánatot kért !Remélem akkor nem hazudott !
2010. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

na hát kedves második, ezaz ,,, és sajnos aki ellen én hatalmas összegű átcseszés miatt a polgári pert indítani szeretném, sajnos neki is vannak összeköttetési a bíróságon is, és az ügyészségen is, ami most polgárjogi szempontból csak azért érdekes, mert már intéztek el neki dolgokat az ügyészségen, és engem meg azzal fenyeget, ha teszek ellene bármit hivatalosan akkor azt én szívom meg, mert eltesz az útból ...


és az a helyzet, hogy már egyszer el tudta érni az illető, hogy 7 hónapra előzetesbe sikerült tetetni valakit aki neki üzletileg útban volt, a szerencsétlen meg azt se tudta mi folyik körülötte, aztán meg érdekes, 7 hónap után csak úgy megszűnt az eljárás, mert mégse találtak semmit. ennyit erről, de lényeg hogy nálunk az igazságszolgáltatás független és párttatlan (még szerencse ... akkor mi lenne ha nem az lenne?)


azért szép egy helyen élünk mi ......

2010. júl. 15. 14:23
 4/4 A kérdező kommentje:

12:04 te pedig vagy nem vagy benne jogi ügyekben vagy egyszerűen nem a magyar valóságban élsz ...


képzeld h ateljesen agyament, logikátlan "érveket" ellenem szólónak értékelte, ami meg mellettem szólt, arra egyszerűen kitalálta, hogy annak nincs is súlya az ártatlanságom bizonyítása szempontjából


(most hadd ne írjam le a konkrét ügyet, de meglepődnél mik mennek itt)

2010. júl. 15. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!