Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagyon kiakaszt a férjem...

Nagyon kiakaszt a férjem viselkedése, politikai ügyekben. Mit csináljak, h abbahagyja a politizálást?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen, lehet h nem teljesen passzol ide a kérdés, de örülnék ha tanácsot adnátok, ha tudtok. A férjem kb egy fél éve elkezdett politizálni. Ezelőtt sem volt megelégedve az állami intézkedésekkel, de akkor inkább azt hangoztatta h húzzunk el ebből az országból....

Most meg belépett a JOBBIKBA, és minden szabadidejét azzal tölti, h a múlton rágódik, a régi magyarság becsületéért küzd, és jár előadásokra, bújja a honlapjukat, szitkozódik, már tv-t se nézhetek, mert szar minden adás szerinte. Namost én már kezdek félni. Mindenhol felvállalja a címünket, telefonszámunkat, mert ugye toboroznak, és kell a létszám.

Teljesen kivagyok tőle. De mindemellett meg kell h említsem h kismama vagyok, és hamarosan szülni fogok. Emellett már van egy nagyobbacska gyermekünk. Magas ívből tesz a családjára, mégis azt mondja értünk politizál. De én már nem szeretem őt...azt a férfit igen, aki nem folyt ebbe bele, de akivé vált, az katasztrófa. Fanatikus lett, polgárháborúról beszél, tüntetésekről....én meg félek. És féltem a gyermekeimet....mit tegyek?

Köszi mindenkinek aki végigolvasta.

K.


2009. máj. 12. 14:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Tehát, ha jól értem, akkor a Jobbik családokat ver szét. Nem rossz, nem rossz, gusztos is megirigyelhetné e taktikát.

Na de a lényegre térve: szerintem öntsd le egy pohár vízzel, hogy vegye már észre, hogy családja is van! Állj a sarkadra és közöld vele, vagy a politika, vagy ti. Én legalábbis ezt tenném a helyedben. Biztos vagyok benne, hogy meglesz a (pozitív) hatása :)

2009. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Én nem viselkedek úgy mint egy állat. Már sokat gondolkoztam azon h ha nem változik meg, akkor lelépek.

Nem a jobbikkal van bajom, hanem magával a politikával. Mi eddig olyan jól megvoltunk. De valaki behálózta, és úgy belefolyt, h azt hiszik megváltják a világot. Nem foglalok állást politika ügyben, mert nagyon laikus szemmel állok hozzá, én abba a sokmillió emberbe tartozik aki sodródik az árral.

nekem a családom kell. És ez a vízzel leöntés dolog nem bizonyul jó megoldásnak. Valami nyomós érve kell...vagy sajnos igazad lesz...és a családunk szétmegy.

2009. máj. 12. 14:31
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Akkor is annyit tudok javasolni csupán, mint az előbb: állj a sarkadra és vázold fel előtte a lehetőségeit! Vagy a Jobbik, vagy ti! Esetleg mindkettő, ha nem csak polgárháborúzik és kémelhárít, hanem egy várandós asszonykával is foglalkozik, aki tulajdonképp a jövőjét hordja a szíve alatt, azt, amiért dolgozik, de úgy, hogy közben el is hanyagolja - itt valahol nincs összhang, erre világíts rá mindenképpen szerintem. Ilyen vészterhes időkben nem idegeskedésre van egy kismamának szüksége, hanem arra, hogy nyugodtan világra tudja hozni és fel tudja a csemetéit nevelni.

Első válaszadó voltam

2009. máj. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Nehéz ember az én férjecském, de kivárom a megfelelő alkalmat, és beszélek vele.

Tényleg nagyon fullasztó már itthon a légkör. Csak a kib...ott politika. Másról nem is beszél.

Még1x köszi!

2009. máj. 12. 14:44
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Én a helyedben ultimátumot adnék neki. Ijessz rá. Mondd neki azt, hogyha nem hagy fel ezzel, akkor elválsz tőle. Nézd meg, hogy majd hogy reagál. Nem csodálom, hogy idegesít ez téged. Biztos, hogy nyomasztó lehet, hogy valaki csak a politikával (vagy csak bármi mással) van elfoglalva és nem veszi észre az igazán fontos dolgokat, mint a családja. Amúgy semmi értelme bevinni a politikát a családba. Szerintem a politikus többsége otthon nem is politizál.
2009. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Milyen egy mocskos szemét dög a férjed, foglalkozik a magyarsággal, a múlttal, próbál mindent megtenni a jobb életért, fúj ez köpedelem, nem is értem hogy miért nem válsz el tőle és költözöl ki Kubába?????

pfejjj

2009. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Hú ez nagyon nehéz. én is azt mondanám csapkod meg egy kicsit, ha az segítene, de ugye nem segítene.


Viszont lehet ha egyszer rendesen kikelsz magadból és észre veszi hogy téged ez idegesít, te nem akarod hogy a családba vigye akkor lehet csendben tudja tovább csinálni.

Ez olyan mint a munka. Ne vigyük haza a munkahelyi problémánkat. Egy 100 fös irodát vezetek, ha ezt a sok bajt gondot haza vinném akkor lehet már misem lennénk együtt. Néha pár szóval beszámolok a páromnak, vagy ha kirívó dolog van ami nagyon aggaszt akkor elmondom neki, de ennyi, egyrészt nem értene igazábol meg, mert nem öt idegesítik ezek a bajok, másrészt, azzal nem lesz jobb nekem ha mindent a nyakába zúdíttok. ezért van fönköm és titkárnöm, hogy öket terheljem ezekkel a gondokkal. De öket sem terhelem a magán problémáimmal.


Amondó vagyok tanulja meg hogy a problémáit ne vigye haza, ezeket azzal ossza meg akiket szintén érdekel, és otthon család legyen. A gyerekeket kicsit sem érdekli ez a téma, felesleges is öket ezzel zaklatni.

2009. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is majdnem ebbe a hibába estem, de még mielőtt elmérgesedett volna a helyzet, rámszólt a párom, és egyből megtanultam magam kontrollálni. Eldöntöttem,hogy majd a jobbikra szavazok, néha ha épp nincs semmi a tv-ben, ami tetszene a vőlegényemnek, megnézek egy egy politikai műsort, de ennyi. A hétköznapokban nem traktálom ezzel, mert tudom,hogy nem érdekli a politika. Elég ha én magamban elgondolkodom dolgokon, de nem kell,hogy erről szóljon az életünk. Próbáld meg a férjedet egy ilyen aranykozépútra terelni. Mond meg neki,hogy nem akarod eltiltani a politizálástól, de azt szeretnéd, ha a családja előkelőbb helyet foglalna el a fontossági listáján a politikánál. Vagy ha elkezd politizálni,látványosan hagyd ott, ne hallgasd meg, ne is szólj hozzá, talán majd észreveszi, hogy az az ember neked nem kell, akivé akkor lesz. És talán akkor rájön,hogy a hülye politikájával még magányos lesz és egyedül marad, ha téged elmar maga mellől...
2009. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem a politizálással van baj, hanem hogy hazaviszi. Mondd meg neki, hogy felőled a barátaival megválthatja a világot, de az otthon a családról szóljon, ne az ország ügyeiről. Egyébként minden csoda három napig tart, a férjed még nagyon lelkes, mert most kezdett politizálni, és azt hiszi, megválthatja a világot, de hamar ki fog ábrándulni a dologból ő is, és akkor újra a régi férjed lesz.
2009. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

14:58-as:

Szerintem nem az a baja, hogy folgalkozik a magyarsággal meg minden, hanem az, hogy gyakorlatilag lesz*rja, hogy közben mi van a családjával, másról sem beszél.

Én amúgy azt tanácsolom, hogy beszélj vele, de csak egyszer. Ha továbbra is ezzel traktál, szó nélkül menj ki a szobából, akkor talán észreveszi magát.

2009. máj. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!