Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önkormányzati ingyenes elektro...

Önkormányzati ingyenes elektronikai hulladék gyűjtés - ha beviszem az út szélére illegálisan kidobott TV-ket, gond nélkül átveszik, vagy elküldenek? (Mert túl sok, vagy nem hiánytalan. )

Figyelt kérdés

Itt nyaralóövezetben rengeteg elektronikai hulladék van az árokban - gondoltam kiszedem, és elviszem az önkormányzati e-hulladék gyűjtésre, kérdés, hogy gond nélkül átveszik, vagy belekötnek? (Hogy túl sok, vagy hogy ebben nincs fém csak üveg meg műanyag.)


Pár éve jártam hasonló képen, akkor veszélyes hulladék gyűjtésre vittem különböző üvegekben valami vegyszert (olyat amit ilyen Sanyi bácsi féle emberek a gyárból a '70-es években hazahordtak, aztán a kamrában volt).

Akkor konkrétan kidobtak, hogy nem a megfelelő csomagolásban van! És nem tudni mi van benne! És amúgy is túl sok...


Valakinek tapasztalata, hogy is megy ez? (Én még sosem adtam így le hulladékot.)


2019. szept. 24. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Először keresd meg az önkormányzatnál aki a környezetvédelmi dolgokban illetékes, mint szemétszedési akció vagy szelektív gyűjtés népszerűsítése, öko-pályázatok és hasonlók. Neki jelezd, hogy a nyaralóövezetetekben rengeteg hulladék van szétdobálva és szeretnétek akciót indítani annak összegyűjtésére, hogy megtisztítsátok a környéket. Kérd fel ehhez önkormányzati oldalról támogatónak - miközben mond el hogy a munkát te megszervezed az ott lakók között, neki csak annyi lenne a dolga hogy felhozza az önkormányzat ülésén a témát, kijelölnek egy napot vagy hetet amikor a lakossági akció keretében a gyűjtést, tereptisztítást végezhetitek és nyomtassanak pár plakátot róla meg tegyék bele a helyi újságba vagy rakják fel a honlapra - na meg persze intézkedjen arról hogy az elektronikus hulladékot ti leadhassátok ingyenesen.

Ezzel ő és az önkormányzat fel tudnak mutatni egy lakossági programot, egy öko-programot stb. stb., ami jól jön nekik ha arról van szó, hogy mit is csinálnak ott az önkormányzatnál - te meg le tudod adni a hulladékokat ingyen.

Aztán te kiragasztod a pár kis plakátot a környéken, szólsz pár szomszédnak róla (nem feltétlen kell hogy valóban ők is kimenjenek gyűjteni a hulladékot) és amikor a kijelölt időszak van akkor leadod amit szeretnél.

Vagy rövidebb verzióban csak kérj engedélyt az önkormányzattól hogy a környékeden a szabadban összeszedett elektronikus hulladékot ingyenesen leadhasd - ezt irasd alá valami fejessel aki pecsétet tesz rá és azzal vidd a hulladékot ahová kell.

2019. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legelőször is ne itt érdeklődj, hanem a helyi átvevőhelyen.

Én hiába írom, hogy nálunk nem érdekelte az átvevőt, hogy szétszedett hűtő burkolatát vittem leadni, attól nálatok még lehet probléma.

Ha a helyi átvevő személy nem járul hozzá, akkor jöhet az előzőleg leírt módszer, engedélyt kérni az önkormányzattól.

2019. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!