Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van utazásra kedvezményem...

Ha van utazásra kedvezményem (apukám meghalt, gyámolt személyként kaptam), csak annyiszor használhatom a kedvezményt, amennyi hely van a papíron, vagy ha nincs lehetőségem lepecsételtetni, akkor anélkül is utazhatok 90%os kedvezménnyel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Kollégista voltam, ott volt egy gyerek, akinek volt ilyen papírja, neki azt hiszem, az anyja halt meg, azért kapta. Ő radírral próbálta kikoptatni a megvolt pecséteket, hogy ott még legyen hely, mert szerinte csak addig lehet, amíg le tudják pecsételni. Próbáld ki, szerintem egy próbát megér.
2010. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Addig kérheted csak, amíg van rajta hely. Ha buszon nem kérik azért nem büntetnek meg Téged, viszont ha vonattal utazol ott ha kérik, ha nem pecsételtesd le amikor veszed a jegyed, mert különben a kalauz megbüntet.
2010. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

annyit használhatsz amennyi hely van rajta. van 2db 90-es a többi 50-es, 2db 50-es ér egy 90-est.


én árvaellátás mellé kaptam annó.

radírozni nem fogod tudni szerintem, nm tuti ,h megéri trükközni vele, bünti jár érte.

2010. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha radírozod,az hamisítás,és elvehetik a jegyedet. (Nem lesz semmi kedvezményed)
2010. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem radírozom, és mivel még tanuló vagyok, ezért alapból jár nekem az 50%-os kedvezmény úgyhogy ezt csak hosszabb utakra használom, de ha például csak automatából tudok jegyet venni, és ezért nincs lepecsételve, azzal is törvényt szegek? Vonaton eddig nem kérték még a papírt...
2010. júl. 15. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!