Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Írok egy könyvet, már lassan...

Írok egy könyvet, már lassan 1 éve, most kijött egy könyv, egy magyar írótól, ami nagyon hasonlít arra amit én írok! Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy éve megszállt az ihlet és elkezdtem irni egy könyvet. (Kicsit benn van a saját életem is) Akkor azonnal írtam 100 oldalt és azóta meg 100-át (A4-és oldal), de még nincs kész. Nem kényszerből írok, csak ha úgy van kedvem. Néha bele javítok stb.

Mellette rengeteget olvasok, kb kétnaponta kiolvasok egy könyvet. Pár hete megjelent egy könyv, a kedvenc kiadóm oldalán találtam meg véletlenül és mikor elolvastam a könyv rövid leírását, mintha a saját könyvemről olvastam volna!!! Ezért gyors megvettem, hogy elolvassam magát a könyvet is.

A sztori fő szálai ugyan azok. Ugyan olyan karakter a lány, a pasi, a munka, a viszony, az első találkozás!! Én úgy érzem magam életén kívül sehonnan sem merítettem ihletet, csak úgy jött.

Az ő könyve első fele szinte teljesen mint az enyém..

Van bizonyítékom is, hogy én már akkor írtam ezt a könyvet amikor a másikról még semmit nem lehetett tudni. (Ha ötletem van e-mailben elküldöm magamnak és ott vannak az egy évvel ezelőtti e-mailek)

Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni?

Nem vagyok kimondott író, de azért ha egyszer elkészül (már nincs sok hátra), akkor szerettem volna kiadatni.

Bár magyar, de nem ismerem az írónőt. (Legalábbis nem tudok róla). Én a könyvemről soha nem meséltem senkine, ezért nem gondolom, hogy ő “koppintott”.

Ha elkészül és aktuális keressek egy ügyvédet? Vagy már most? Vagy így nincs értelme befejezni?

Várom a válaszaitokat!



2019. szept. 27. 12:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%
Akkor semmit nem tudsz csinálni. Mindkettőtöknek egyszerre jutott eszébe valami hasonló, ő volt a gyorsabb. Fejezd be ezt a könyvet, kezdj egy másikat.
2019. szept. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat és nagyon köszönöm aki privát üzenetben segítőkész volt, sajnos csak ma olvastam az üzeneteket!


Egy amiben biztos vagyok, hogy nem loptunk egymástól. Az én írásom egyedül a saját levelezőrendszeremben van és a gépemen amit más nem használ, a e-mailjeim jól védem (hosszú, bonyolult jelszó és két f.hitelesítés), nem használom nyilvános gépen stb.


Felkerestem egy ügyvédet (és közben “mérgemben” a könyvet is szinte befejeztem). :) jó motiváció ;)


A lényeg: a történet fő szála ugyan az egy darabig, de nem ugyan azok a mondatok vannak benn, és mivel a könyv felénél másfele sodródnak az események, nincs gond ha ki szeretném adatni. Nincs jogalapja beperelni, mivel az ihlet lehetne akár az ő könyve is. Magát az ötletet nem tudja levédetni. Emellett ha mégis megpróbál beperelni utólag, megvan 1 évre visszamenőleg minden jegyzetek az e-mailemben.


Nem tudom mit teszek, lehet, még egy évet ülök rajt, így azért van amit változtatni szeretnék majd, de az ügyvéd válasza megnyugtató volt.


Ezt azért írtam le, hátha más is ilyen helyzetbe kerül.

2019. okt. 1. 11:26
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is azt mondtam, hogy jogi szempontból kiadható, csak az a kérdés, hogy találsz-e kiadót, aki kiadná...
2019. okt. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

szerintem érdemes elgondolkodni rajta, hogy tényleg ez az egy könyv hasonlít a tiedre, vagy egyszerűen mindketten a műfajotokban bevált eszközöket, trope-okat ("kliséket") használtatok.

egyébként én is éreztem már így, de hozzá kell tenni, hogy az ember ilyenkor hajlamos bepánikolni és felnagyítani a hasonlóságokat. egy olvasó szemszögéből sokkal kisebbnek fog tűnni a hasonlóság. érdemes később visszaolvasva átgondolni vagy valakit megkérni, hogy olvassa el mindkettőt és mondjon véleményt.

ha pedig tényleg nagy a hasonlóság, igazából örülhetsz neki, hogy most derült ki, amikor még van lehetőséged javítani. gondold át, hogy miben más a te sztorid, mit szeretnél vele elmesélni, mi az amit érdemes lenne kicserélni belőle.

ha belegondolsz, már minden történetet elmondtak a világon, annyira újat úgysem tudnál alkotni. nem az a lényeg, hogy a munkahely meg az első találkozás helyszíne olyasmi legyen, amire még soha senki nem gondolt. ha jól írod meg, szerethetően és igényes stílussal, akkor az 'elcsépelt' történetszálak is élvezetesek lesznek. arra igyekezz rátalálni, hogy te hogyan tudod elmesélni ezt a sztorit, hogy az egy kicsit más legyen, mint amit bárki más a világon írna.

Melyik könyvről van szó egyébként?

2020. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!