Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családi kapcsólatot meglehet...

Családi kapcsólatot meglehet szüntetni?

Figyelt kérdés

Ha nagymamám az örökségből kitagadott egy életjáradékszerződésel mint nem én vagyok a jogos utodja ( édesapám meghalt)

Van bármi féle törvény arra, hogy megszüntetni a kapcsolatot vele törvényileg mint nem ismerem el nagyszülőnek?



2019. szept. 27. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mi értelme lenne?

A nagyanyád nem kitagadott, hanem valakivel kötött eltartási szerzödést - ez egész más dolog. Gondolom, erre megvolt az oka, pl te nem gondozod, látogatod, akivel meg szerzödött, az igen, így ez teljesen jogos.

Ha szerinted ez ok a kapcsolat megszakítására, akkor egyszerüen nem látogatod többé és nem beszélsz vele - ennyi.

Jogi lépés nincs, de semmit nem is jelentene.

2019. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én látogattam és segítettem neki mindenben. De apu halála után két napra meg kötötte ezt.

Én felajánlottam neki mindent de nem érdekelte.. Szóval egyenlő azzal, hogy ki akart cseszni velem

2019. szept. 27. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

#1 Valóban van ilyen, hogy az idősek így behülyülnek, de az is simán előfordul, hogy becsapják. Simán van olyan, hogy megbízható rokonnal szemben gyanakvóvá, megbízhatatlan idegennel szemben meg túlzottan is bizalommal vannak.


Ha úgy gondolod kérdező, hogy a nagymamád mellett csak a pénzéért vagy mellette, csak a pénzéért segíted, akkor annyi, hogy nem segíted a továbbiakban.


Bár az egy érdekes helyzet, hogy a nagymamából kiszednek a szélhámosok minden pénzt, stb. aztán meg hanyagolják, netán felbontják a szerződést, vagy a nagymama kényszerül erre, de akkor már semmije se, vagy alig valamije marad.


Nem egy embert ismerek, aki ilyen helyzetben volt.


Most már az alaptörvényben benne van a szülőtartás, ha az eltartók beteszik egy otthonba, és nem fizetnek, akkor az intézmény simán a gyermekre, vagy unokára végrehajtási eljárást indíthat.


Ilyen szempontból viszont érdemes körüljárni a dolgot ügyvéddel.


Azt hiszem, hogy méltánytalanságra hivatkozva ki lehet tagadni egymást. Hogy ez ebben a helyzetben fennáll-e, azt nem tudom.


Amit még megtehetsz, hogyha beszámíthatatlan, akkor gyámügynél eljárást kezdeményezel. Rohadt hosszas, macerás és nagyon megalázó, főleg, ha vannak érzelmeid, de lehet, hogy csak így mentheted a menthetőt, és így sincs mindig nagy esélye a sikernek.

2019. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!