Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az érdekelne, hogy hol van...

Vertigo18 kérdése:

Az érdekelne, hogy hol van leírva, melyik törvényben PONTOSAN, hogy egy polgárőr több szervezetnek, egyesületnek is lehet tagja egyszerre? Sajnos nem találom meg és érdekelne a konkrét törvényi helye.

Figyelt kérdés
Tudtommal, ha polgárőr vagyok már egyik szervezetben, de kérem egy másikba is a felvételemet, ha nincs semmi kizáró ok, akkor felvesznek így is, persze ha fizetem a tagdíjat.

2019. szept. 30. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha ezt a TÖRVÉNYEK között keresnéd?

JOG kategória.

2019. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért nem ott kérdeztem, mert az a "Politika" főkategóriában van, a Polgárőrség pedig ELMÉLETILEG politikától mentes. De rendben, legyen igazad, akkor megkérdezem ott is.
2019. szept. 30. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad több helyen kérdezni.

Megpróbálom áthelyeztetni.

2019. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megköszönném... Mondjuk, ha már az egyik törölve lett, akkor nem értem miért ez, a kategória-idegen maradt meg...
2019. szept. 30. 15:53
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

[link]

[link]


ha ezekben nincs, akkor nincs ilyen

2019. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Némileg off:


Azért van a Törvények, jog kategória a Politika főkategória alatt, mivel a jogalkotás a Parlament feladata. Szóval nem arról van szó, hogy ide csak olyan dolog kerülhet, aminél politizálni lehet.

2019. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jogszabályi akadálya, hogy kettő, vagy akár több polgárőregyesületnek tagja legyél.
2019. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A probléma igazából az lenne, hogy én sem találtam ezt törvényileg leszabályozva. Tehát, amit ne tilt a törvény, azt lehet. Azonban...


Az a polgárőr egyesület, aminek az ismerősöm tagja hozott egy olyan szabályt, hogy ha OTT már polgárőr, akkor más Egyesületben már nem lehet. Így már le van szabályozva, has nincs alapból a törvényben olyan, hogy LEHET kettőnek, vagy akár többnek is egyszerre, akkor a helyi szabályozás nem mond ellent a törvénynek, ergo szabályos.

2019. okt. 18. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!