Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kivágtam kettő darab fát...

Kivágtam kettő darab fát közterületen, a telek előtt. Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Egy szilva fa meg ringró elég magasra nőttek, rálógtak a távközlési vezetékekre, ezért tegnap kivágtam mindkettőt tövestől, gondoltam egyben jó lesz tüzelőnek is. Nagyon szórta is a járdára nyáron a lerohadt gyümölcsöt.


Lehet e ebből bajom?


2019. szept. 30. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Valaki feljelent érte akkor igen.

A telkeden, vagdoshatod ahogy akarod.

Közterületen nem, még akkor sem ha te ültetted. Ott már engedélyköteles. Nincs rosszakaród, nincs jelentve, akkor a kutya sem foglalkozik vele.

2019. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is kivágtuk az akácfát, pár évvel előtte neki ment egy autó, ezért ferdén nőtt. Ha mi nem vágjuk ki, akkor egy erősebb széllökés dönti ki. Nem szólt érte senki se, abból is jó tüzelő lett.
2019. szept. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

lehet, nem is kicsi.


"A telkeden, vagdoshatod ahogy akarod."


még az sem biztos. az önkormányzatoknak ugyanis joguk van a magánterületen is szabályozni a fakivágást. nem egy meg is teszi.

2019. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ha valaki más ment volna oda és kivágja a telked előtti fákat tövestül, majd azt mondja neked hogy azért mert "elég magasra nőttek, rálógtak a távközlési vezetékekre" akkor meg ezerrel rohannál feljelenteni lopásért.
2019. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem érdekel az a fa, csak azért vágtam ki, hogy azzal később ne legyen bajom... masszus, nem tudtam, hogy azzal lopást követek el. :(


Holnap sürgősen bejelentem az önkormányzathoz, hát ha nem lesz baj :(

2019. szept. 30. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Ne jelentgess be semmit. Egyszerűen ültess helyettük másik fát, csemetét, olyat ami neked is tetszik, majd megnőnek ahogy ezek is korábban. Ezzel pótoltad a fákat és elhárítottad azt is hogy hozzáérjen a vezetékhez.
2019. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A telkeden sem vagdoshatod akárhogy..
2019. okt. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Telek előtt közterület, mégha te is ültetted. Egyrészt engedélyköteles, másrészt pótolni kell olyan növénnyel, ami ugyanakkora zöldfelületet biztosít. Mármint oxigéntermelés szempontjából.
2019. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!