Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidéztek tanúnak egy tárgyalá...

Beidéztek tanúnak egy tárgyalásra? Mi van, ha nem megyek el?

Figyelt kérdés
Anyukám eladta az autóját, de mint később kiderült egy "bűnözőnek". Mikor megírták a papírokat, akkor engem kért meg az egyik tanúnak és én alá is írtam. Az ügyről annyit tudok, amennyit anyu konkrétan mesélt róla, mivel nem vele lakom. Az első tárgyalás már "lezajlott", mivel az időpontot kitűzték, anyu el is ment, de a pasas NEM. Most új tárgyalás van kitűzve, amire már engem is beidéztek, de őszintén szólva kissé tartok ettől az embertől és nem szeretnék retorziót...az, hogy nem jelent meg az első tárgyaláson az számomra baljós...mit kéne csinálnom? Gyomoridegem van, ha csak erre a napra gondolok...

2019. okt. 6. 02:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Talán ha fél perc volt őket kigooglezni.

2019. okt. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
El kell menned. Bírságot kapsz ill. elővezetnek, annak a költségét is fizeted. Nem is a pasi ellen tanúskodol, mitől félsz?
2019. okt. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Akkor az előállításod költségeit rád terhelik.
2019. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem is hívtak már be, mert tanú voltam egy kis sokadrendű szerződésnél, csak volt már dolgom, nem mentem el. A második tárgyalásra sem mentem el, nem vezettek elő.

Ha ráérsz menj el, elmondod ezt amit leírtál aztán hazamész.

2019. okt. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is voltam már tanú, nem kell tőle félni.

Elmész, elmondod ugyanazt amit most leírtál és ennyi. Ha nem mész el azzal nem azt a bűnözőt fogod elkerülni - hiszen ott sem volt - hanem az anyukádat fogod gátolni, neki ártasz azzal hogy még ennyire sem voltál hajlandó, elmondani a bíróság előtt hogy igen, valóban eladta az autóját és valóban annak az embernek, te meg ezt valóban tanúsítottad.

Semmi többet nem várnak el tőled csak hogy tisztázd, nem egy hamis szerződés az egész amire anyukád odatette a nevedet vagy csak aláíratta veled holott nem is volt adás-vétel valójában.

Akarsz anyukád mellett kiállni vagy sem? Csak ezt kell eldöntened. Ő vajon cserben hagyna-e téged fordított esetben?

2019. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

1. Tanúskodni állampolgári kötelesség, nem fakultatív dolog. Főleg, ha aláírtad a szerződést tanúnak.


2. Polgári perben sem a felperesnek, sem az alperesnek nem kötelessége személyesen részt vennie a perben, megbízhat ügyvédet is, ebben semmi "baljós" nincs: van pénze, ideje vagy idege esetleg hangulata nincs - ezt is jelentheti.


3. Ha ott lenne, és a kapuban nyiszálná az anyádnak az ujjával a saját torkát mutatva, hogy el lesz vágva, na az már lehet valami, de eddig semmi nincs.


4. Ha anyád vette a bátorságot, hogy feljelentést tegyen, esetleg polgári pert indítson, akkor milyen gyáva féreg lehetsz te?


5. Szerinted mi lehet a legrosszabb, ami történhet? (Kb. az esetek 99%-ában semmi. A tanúk befolyásolása, megfélemlítése bűncselekmény, csak tovább vágnák maguk alatt a fát.) Viszont ha nem mész el, cserben hagyod a saját anyádat, akkor lehet ebből egy jó kis családi konfliktus. Családtagot bajban cserbenhagyni, amikor csak te segíthetsz, szerintem a legalja. Mondtad volna akkor, hogy nem szeretnéd aláírni tanúként a szerződést. Nem tetted.

2019. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs rajta az idézésen, hogy mi van, ha nem megy el egy tanú?
2019. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez a pasi már többször csinálta ezt. A rendőrségre több bejelentés is érkezett vele kapcsolatban, de bíróságig úgy látszik senki nem vitte el a dolgot. Így ez nem már büntető per lesz és ezért estem gondolkodóba. Természetesen nem szeretném cserbenhagyni a saját anyukámat, csak aggódom (nem csak magam miatt, hanem a családom miatt is) ezért volt szükségem a ti válaszaitokra és nem a google-re, ahol nem személyes vélemények/tapasztalatok vannak leírva.
2019. okt. 8. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!