Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyártanak automata pisztolyt?

Gyártanak automata pisztolyt?

Figyelt kérdés

Én csak félautomatáról hallottam. Tudom, hogy nincs semmi értelme, hisz ilyen célra ott van a géppisztoly. De létezik ilyen?


Persze az automata pisztoly es a géppisztoly nem ugyanaz, hiába tüzeli mindkettő fegyver ugyanazt a lőszert.



2019. okt. 10. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen létezik, de nehéz meghúzni a határt, géppisztoly és automata pisztoly között, mert az automata pisztolyokat is elszokták látni kihajtható/felszerelhető válltámasszal.

Talán a leghíresebb ide sorolt fegyver a jó öreg csehszlovák skorpion.

[link]

2019. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Skorpió nem automata pisztoly, hanem egy kis géppisztoly.

Automata pisztoly pl. a Sztecskin APS, vagy a Glock 18.

2019. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen vannak gyárilag ilyen típusok de nem terjedt el mert semmi értelme, mellesleg szinte az összes pisztoly automatizálható egy kis módosítással (de egyrészt törvényellenes másrészt a fegyvernek sem tesz jót mivel nem erre lett kitalálva így leszakadhat a szán ami az arcod felé fog repülni és szétveri az arcod)


Sajnos van amikor meghibásodás miatt alakul ki ez.Láttam ilyet glocknál de még cz-nél is.

2019. okt. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem véletlenül találták ki azt, hogy a pisztoly öntöltő, a géppisztoly önműködő legyen.

Csak úgy elgondolkodtam a napokban, hogy minden pisztoly félautomata-e (hisz nem törvenyszerű), azért írtam ki a kérdést:)

Köszi a válaszokat!

2019. okt. 14. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!