Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munka törvénykönyve egyes...

A munka törvénykönyve egyes részeit felülírja-e egy esetleges tanulmányi szerződés? Vagy pedig egymástól független a kettő?

Figyelt kérdés

A munkahelyem most kissé rossz időszakon megy keresztül. Már több kollégámnak is jelezték, hogy nem tudják az adott munkakörben tovább foglalkoztatni, és választhattak, hogy kimennek műszakos munkarendbe a termelésbe betanított gépkezelőnek, vagy aláírják a közös megegyezéssel történő felmondást. Engem konkrétan még nem érint, de szeretnék felkészült lenni, ha esetleg érintene.


9 éve vagyok a cégnél, határozatlan idejű munkaszerződéssel. A jelenlegi pozíciómban majdnem két éve, akkor mentem továbbtanulni, és megelőlegeztek nekem egy gyakornok mérnöki pozíciót. Tanulmányi szerződést kötöttünk, azonban csak az van benne, hogy x ideig nem mondhatom fel a munkaviszonyomat, a munkakörre viszont nem tér ki.


Utánanéztem pár dolognak. Azt tudom, hogy alaphelyzetben nem lennék köteles elfogadni alacsonyabb bérezésű áthelyezést. A munka törvénykönyve alapján csak ideiglenesen helyezhetnek át, és a jelenlegi béremet meg kell kapnom.


Azt is tudom, hogy a közös megegyezést csak akkor szabad aláírni, ha benne van a végkielégítés, a felmondási idő, illetve annak a feléről a mentesítés. Illetve, hogy eltekintenek az eddig adott támogatás visszafizetésétöl. Vagy mondjanak fel ők...



Viszont arra vonatkozóan nem találtam semmit, hogy mi a helyzet az áthelyezéssel tanulmányi szerződés esetén? Köteles vagyok elfogadni egy szerződés módosítást alacsonyabb bérezésű munkakörben, kötelez ilyen szinten a tanulmányi szerződés? Megvan az esélye annak, hogy az eredeti területekre akarnak visszahelyezték, csak alacsonyabb beosztásban. Milyen lehetőségeim vannak?


2019. okt. 15. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles elfogadni, de mielőtt bármit aláírsz mutasd meg egy ügyvédnek - jogod van elvinni a szerződésmódosítást magaddal, még aláírás előtt, hogy átnézd!
2019. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Okj-s végzettséged nincs véletlen?
2019. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vannak más végzettségeim, de az ebből a szempontból nem releváns. Egyrészt más terület, másrészt még nem azért kezdtem tanulni, hogy két év múlva visszaminősítsenek alacsonyabb munkakörbe, alacsonyabb bérrel!


Jelenleg gyakornok mérnöki munkaszerződésem van, mérnöki munkaköri leírással.


Elvileg csak ideiglenesen helyezhetnek át alapesetben, de a mostani béremmel. Ezt tudom.

Ha elvállalom (ha ilyen helyzetbe kerülök, nem áll szándékomban elfogadni), akkor szerződésmódosítás.


Engem csak az érdekel, hogy a tanulmányi szerződésre hivatkozva ebbe belekényszeríthetnek-e? Vagy jogom van elutasítani úgy, hogy az eddigi támogatásokat ne kelljen visszafizetnem?

2019. okt. 15. 18:05
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, nem releváns a kérdés szempontjából az okj. A cég akinek dolgozom gyakornokokat keres, de okj végzettség és 25 alatti életkor kell
2019. okt. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4: Bocs, de tényleg nem értem az összefüggést

Az, hogy a te munkahelyed milyen feltételekkel alkalmaz gyakornokokat, hogyan befolyásolja a jogaimat és a kötelességeimet a helyzetét illetően?

2019. okt. 16. 05:47
 6/7 anonim ***** válasza:
<facepalm>
2019. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6: miért is?
2019. okt. 16. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!