Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az édesapa nem teljesíti...

Az édesapa nem teljesíti gyerektartási kötelezettségét?

Figyelt kérdés

Kiderült hogy kiköltözött Kanadába. Ilyenkor mi van?


Voltam közben ügyvédnél is. Ő most készül neki levelet írni arra a lakcímére amin már nem elérhető. :(


Nem azért az összegért futok egyébként, hanem sokkal inkább a felelősség vállalás kikényszerítése miatt. Szerintem ez lenne a nagyon minimum, hogyha már megcsinálta, mert úgy-e nem egyedül csináltam gyereket.


Na mondjatok erre valamit, hogyha külföldön él az apuka akkor kötelezhető-e gyerektartás megfizetésére, és ha már itt járunk akkor lehet-e magasabb összegért fellebbezni a bíróságon.



Üdv és köszi a segítséget



2019. okt. 21. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Addig is:

[link]

2019. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd azt mondta, hogy nem igazán járható, h megelőlegezik. Úgy van kitalálva hogy ne kelljen. Családjogi ügyvéd, volt pár ilyen esete.... A kérdés még mindig áll, ha KÜLFÖLDÖN ÉL az apuka akkor kényszeríthetik-e teremtetés fizetésre. Természetesen van róla végzésem, eddig fizette is.
2019. okt. 21. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak országok, ahol a tartozás behajtása elég jól megy, más országokban meg még a bcs esetén a kiadatás sem.


Ha van itthon tulajdona, akkor közjegyzőhöz kell menni, és fizetési meghagyási eljárást kell indítani ellene. Akkor rögtön megy a végrehajtás, legalább annyival előrébb leszel.

2019. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van kb. 8 millió Ft-od egy kanadai bírósági tárgyalásra. Ha van ennyi pénz, akkor fel lehet venni az ottani hatóságokkal a kapcsolatot. Banki tartozás esetén a követeléskezelő cégek meg sem próbálják behajtani a Kanadába menekülő adóstól a tartozást behajtani.
2020. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez veszett úgy szerintem. Kanadában nem tudnak utána nyúlni a hatóságok, hacsak Te nem indítasz ott pert ellene, de az sokkal többe kerülne mint maga a gyerektartás összege.


Szerintem jogi úton ezt kivitelezhetetlen.


Én a helyedben inkább próbálnék vele megegyezni valahogy. Mennyire vagytok rossz viszonyban?

2020. okt. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!