Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyszulok fizetnek gyermektar...

Nagyszulok fizetnek gyermektartast, a dedunoka utan?

Figyelt kérdés

Van egy ocsem aki 17 eves es nem csinal semmi ertelmeset. Nem jar rendesen iskolaba, bulizik es csajozik. A nagyszuleim neveltek minket, anyukam kicsi korunkban otthagyott minket apukamat meg nem ismertem.

Az ocsem teherbe ejtett egy lanyt, es a szulok gyermektartasi dijert fordultak birosaghoz. Meg nem volt targyalas, ugyvedre nincs penzuk, nyugdijasok naprol napra elnek. Megtermelik ami kell, es van haziallatuk is de csak sajat maguknak ...

En kulfoldon elek, dolgozok, tanulok ami marad az eppen nekem eleg, egyenlore.

Mi var a mamaekra? A nyugdujukbol vonhatjak? Koszonom a valaszokat


2019. okt. 24. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Kiskorú esetében a gyerektartást a szülöktöl vonhatják le, nagyszülöktöl nem.
2019. okt. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A nagykorúságáig a szülő felel érte. Ha a nagyszülők hivatalos gyámok, akkor szerintem ők is.

Ha hivatalosan nincs lepapírozva, akkor nem.

A fiú már vállalhat diákmunkát, és akkor tehermentesítheti ez alól a nagyszülőket.

2019. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De Előző, ha a nagyszülő a gyám, a gondviselő?

(én nem értek hozzá, de érdekes kérdés)

2019. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3.vagyok, bocsi, a komim az első kommentelőnek tűnt, de közben a 2. leírta amire gondoltam.
2019. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*tűnt helyett szólt:)
2019. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hivatalosan ok a gyamunk ...
2019. okt. 24. 19:57
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Elméletileg 18 éves korig a gyámok felelnek érte és a kötelezettségeiért. Azonban a gyerektartás soha nem okozhatja a gyerektartást fizetőnek az ellehetetlenülését - vagyis nem követelhetnek meg többet gyerektartásként, mint ami pénz hiányában a gyerektartásra kötelezett még meg tud élni. Ezt a bíróság dönti el.

Ha nem jár iskolába akkor lehet hogy van lehetőség a gyámság megszüntetésére, az öcséd nagykorúsítására. Hiszen ha bulizni, gyereket csinálni tud, akkor dolgozni is tudnia kell. Ezt ügyvéd tudja megmondani - kérhettek ingyenes jogi segítséget az önkormányzatnál. Menj be a helyi önkormányzathoz (vagy kintről hívd fel őket vagy írj nekik emailt) és kérdezd meg, hogy náluk van-e ilyen jogi szolgálat vagy be kell menni érte egy másik,nagyobb önkormányzathoz. Általában havonta-kéthavonta vannak ilyen ingyenes fogadóórák és előre be kell jelentkezni telefonon vagy email-ben, esetleg más módon, ezt megmondják.

De mire vége lesz a tárgyalásnak és a bíróság megszabja a gyerektartást, addigra lehet hogy öcséd magától is betölti a 18-t, onnantól meg a nagyszüleid már nem felelősek sem érte sem a tartozásaiért.

2019. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Ennyi erővel amelyik tini lány egy munkanélküli, bulizós, tróger 17 évestől esik teherbe, és úgy dönt, hogy neki ez az ember kell apának, és ő maga elég felnőtt egy gyerek neveléséhez, akkor őt is kötelezhetnék munkára, elvégre aki szülni felnőtt, az teremtse meg a körülményeket is hozzá, ne két kisöreg szájából vegye ki a kenyeret.
2019. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
#8 A gyerektartást nem az anyának ítélik meg hanem a gyereknek. És az anyja éppen úgy köteles a maga részét hozzá tenni.
2019. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azonban a gyerektartás soha nem okozhatja a gyerektartást fizetőnek az ellehetetlenülését"


Ez tévedés. Ugyanis a gyerek érdeke mindenek előtt. A gyerekröl köteles gondoskodnia akár a saját maga szükségleteinek a rovására is.

A rokontartás az, ahol figyelembe veszik. Gyerektartásnál nem.

2019. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!