Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a teendő, ha az új férj...

Juhász Cecília kérdése:

Mi a teendő, ha az új férj nevére szeretné venni a feleség előző élettársi kapcsolatából származó 7 éves gyermeket? A vér szerinti apuka 3 éves kora óta nem látogatja, nem támogatja, gyermektartást sem fizet.

Figyelt kérdés

#nevére szeretné venni
2014. máj. 7. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Elöször is olyan nincs, hogy az "új férj nevére veszi", ezt a nevére vesz dolgot el kellene mar felejteni.


Örökbe lehet fogadni, attól kezdve a gyerek az új férj gyerekének számít jogilag, azaz egy válás esetén ugyanúgy kell utána gyerektartást fizetni, mintha vérszerinti gyereke lenne, és ugyanúgy örököl is utána, ha meghal. Visszacsinálni meg nem lehet.


Örökbe csak akkor tudja fogadni, ha a biológiai apa hivatalosan beleegyezik az örökbefogadásba, anélkül nem. Viszont attól kezdve, hogy a másik örökbefogadta, nem jár az igazi apától gyerektartás.


Ami viszont végképp gond, hogy a gyereknek nem tesz jót, hogy megfosztanád a nevétöl, attól, aki hét évig volt, és új személyiséget akarnál belüle csinálni.

Aztán ha ettöl az új férjtöl is elválsz, a következövel fogadtatod örökbe és a gyerek pár évente új nevet kap?

2014. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Úgy tudom, hogy az apaságot nem lehet csak úgy elvenni valakitől. Le kell róla mondania apunak, utána tudja csak nevére venni új apu.


Nem kell válaszolni persze, de miért hagytad, hogy 4 évig ne tartsa a kapcsolatot a gyerekkel, valamint ne fizessen tartásdíjat?

A kicsinek milyen érzés lesz, hogy más lesz a neve? Fel fogja tudni fogni mi történik 7 évesen?

Eddig így mutatkozott be, holnaptól úgy fog?

Nem kapkodjátok ezt el egy kicsit?

Semmi nem fog változni, szerintem inkább apukával vedd fel a kapcsolatot, mert a gyereknek bármennyire sz.r ember mivel nem látogatja, szüksége lenne rá. Az igazi apjára, még akkor is ha nem érdemli meg.

Ahhoz, hogy a régi aput elfelejtse már túl nagy. A névváltozás meg csak zavart kelt egy kisgyerekben szerintem. Egy gyermekpszichológussal beszélgess el szerintem, hogy ő hogy látja azt amit szeretnétek, hogy ő mit tartana jó megoldásnak. Egyedül én ilyenbe nem mernék dönteni, mert nem látható a végkifejlet.

2014. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Ez lesz az igazi apa! Igaz, ezt mondtad az elsőre is. És valszeg ezt fogod mondani a továbbiakra is. Még jó, hogy ebből a gyerek mit sem ért. Ma így híjják, holnap meg amúgy
2014. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fel kell venni a kapcsolatot a vér szerinti apával, és megkérdezni, hajlandó-e hivatalosan lemondani a gyerekről. Ha igen, akkor mindhárman (Te, a férjed és a vér szerinti apa) EGYÜTT bementek a területi gyámhivatalba, ahol aláírjátok a szükséges papírokat. A többit már előttem leírták.
2014. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy az előttem szólok is mondják, nem lehet az apaságot átruházni. Ha lemond az apa, akkor veheti a nevére a mostoha apa. Illetve ha a gyermek betölti 18. életévét, akkor Ő kérheti az átírást.
2014. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Hát van egy ismim,az asszony addig nem nyugodott amig örökbe nem fogadta az uj férje..Ugyan evvel az indokkal a saját apja nem kíváncsi rá,nem fizet.A pasi azóta milliószor megbánta,ki nem állhatja agyereket.na most szegény ygereket senki nem kérdezte meg ő mit akar.nem kéne megfosztani az apjától,akár kiváncsi rá akár nem.majd ha megnől az a gyerek eldönti ő.Amugy lehet pont ezért fogja utálni az anyját,mert még azt a keveset is elvette tőle ami volt.papíron apa..
2014. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!