Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölt ház, mit tudok tenni?

Örökölt ház, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Én és még 2 testvérem örökoltünk egy házat. Az egyik testvérem távol lakik. A másikkal megbeszéltünk, hogy felújítsuk közösen és eladjuk. Felújítottuk, sőt én egy kicsit többet is adtam bele. Erre ő bejelentette, hogy ő nem adja el hanem benne akar élni. De pénze meg nincs kifizetni a részem. Viszont, nekem meg kellene mert az évekig gyujtegettet penzemet kipotolnam és vennék egy saját házat. Most ilyenkor mit tudok tenni?
2019. okt. 29. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Semmi mivel haszonelvezo es nem tudod kirakni... egyezz meg vele valahogy hogy adjon penzt vegyen fel kolcsont stb
2019. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Savlekotő ***** válasza:
0%
Közös lónak túrós a háta-
2019. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
90%
Miért lenne haszonélvezeti joga? Mind a hárman tulajdonosok vagytok nem? Menj el ügyvédhez és közös tulajdon megszüntetését kell kérni.
2019. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne haszonélvező? Szerintem jogosan kéred a részed, a felújított ház értékének harmadát, vagy amennyivel te többet beletettél. Neki vagy ki kellene fizetnie téged, vagy elhagyni a házat, hogy értékesíteni tudjátok. Ha nem tudtok megegyezni, fordulj bírósághoz!
2019. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö hülyeséget ír, attól, hogy valaki benn alkik egy ingatlanban, NINCS automatikusan haszonélvezeti joga!


Amit tehetsz, hogy az általad felújításra költött összegröl a számlákat összeszeded, a ház jelenlegi értékéböl ennyit levonsz, (meg a testvéred amit ráköltött, azt szintén). A maradékot elosztjátok hárommal - ez egy-egy testvér öröksége. Ha a bennlakó testvér egyedül akar ott maradni, akkor kifizeti neked az egyharmadot, meg amit te költöttél rá.

Amíg nem fizet, addig jár neked az egyharmad házra lakáshasználati díj, amit minden hónapban köteles fizetni.


Ha nem adja meg a részedet, akkor vagy eladjátok a házat és osztoztok az árán, vagy ha ebbe nem megy bele, akkor kérheted bírósági úton a közös tulajodn megszüntetését és kényszerértékesítését!


Így ugyan kevesebbet kaptok érte, szóval akkor a testvér is csak átgondolja, hogy jár jobban. Ugyanis ha vesz fel köcsönt arra, hogy téged kifizessen, még mindig kevesebbet veszít és kevesebb a kockázata, mintha ott marad minden nélkül.


Viszont feltétlen kezdettöl ügyvéden keresztül intézd az egészet, mert egyébként nagyon átverhet ismét.

2019. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudtok megegyezni, akkor a bíróságon kérheted a közös tulajdon megszüntetését.
2019. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Savlekotő ***** válasza:
55%
Keress egy jó ügyvédet.
2019. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nagyon jóban vagyok a testvéremmel. Ettől függetlenül semmiben nem közösködnék vele. Meg senkivel se
2019. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Helyesek a válaszok (az elejét kivéve), csak az nem igaz, hogy használati díj járna neked.

Használati díj két esetben járna:

- ha úgy egyeztetek meg

- ha be szeretnél költözni, de lehetetlenné teszi a bent lakó testvér.

Minden egyéb esetben a tulajdonostársnak csak a beköltözésre van joga, használati díjat nem kérhet.

Erre egy példa, hogy érthetőbb legyen a dolog logikája: két huszonéves, egyedülálló testvér örököl egy 300 m2-es, háromszintes házat. Az egyik beköltözik, a másik meg inkább innen 100 km-re éli a maga életét. Akkor ez a másik kérhetné a nagy ház bérleti díjának felét? Nyilván nem. Csak arra van joga, hogy beköltözzön.

2019. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De, kérheti az ö örökrészére a használati díjat!
2019. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!