Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökölt önbizalomhiány ellen...

Örökölt önbizalomhiány ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyon önbizalomhiányos emberi lény, mindig azon aggódik, hogy biztos nem csinálta megfelelően a munkáját, nem mer idegen nyelven beszélni mert úgy gondolja biztosan nem mondaná jól,, egyszóval semmi önbizalma. Édesapám a tökéletes ellentéte, maga a határozottság. Mindenhez hozzá mer fogni, nem gondol arra mit gondolnak mások.

Sajnos én e téren teljes mértékben édesanyámra ütöttem, örököltem tőle ezt a magasfokú önbizalomhiányt és nem tudok ellene mit tenni. Ha társaságba kerülök mindig attól rettegek, hogy valamit nem csinálok jól stb. Megkeseríti az életem...

Mit lehet tenni ilyenkor?


2011. jún. 26. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is ne gyárts ilyen elméleteket magadra hogy "örökölt önbizalomhiány".
2011. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az önbizalom-hiányt NEM lehet örökölni, ez tipikusan nevelés kérdése.

Ha eddig nem alalkult ki megfelelö önbizalmad, akkor szedd össze magad, és változtass ezen - CSAK rajtad múlik.

2011. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nos, az örökölt dolgot képletesen értettem. Lényeg, hogy ezt láttam édesanyámtól is, és 21 év alatt beivódott a viselkedésemben, próbálok tenni ellene, de nem megy. Az érdekes az, hogy nem minden téren mutatkozik meg, csakis ott ahol édesanyámnál is. Tehát attól nem félek ha ki kell állni beszélni, csak az ilyen társas interakcióknál mutatkozik meg. A megfelelési kényszerrel kéz a kézben járnak. És sajnos tanult dolog :(
2011. jún. 26. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Csinálnunk kéne egy klubbot.

XD

2011. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosan!


Abban a klubban nekem is ott a helyem!

2011. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy olyan etikett könyvet, amiben a társas viselkedés szabályait elemzik.Ezekben általában(ha jó könyvet választasz) ott vannak a pszihológiai magyarázatok, hogy pl. a kezek, lábak, fej tartása, a bemutatkozás formái stb.....1000 dolog mi mit jelent az embereknél.Ezeket elemezve hasonlítsd össze magaddal, hogy te ezt hogy szoktad.Ha ezek alapján az jönne ki ezen a "tezsten", hogy egy kishitű, visszahúzódó szemlyiség vagy, akkor kezdj el ezeken az attitűdökön tudatosan változtatni, már tudhatod egészen pontosan min kell javítani a fellépésed érdekében.Ezzel nagyobb valószínűséggel vonzod be a társasági helyzetek(pl. odamennek hozzád)és beszélgetsz velük.Figyeld meg, ha idegenek(pl. házibuli)hogy szólítanak meg, ők hogy kezdik a kommunkiációt.Ráadásul magának a kommunikációnak egy részét testbeszéddel, szemkontaktussal végezzük.


Ellenben, ha szerinted ezek új tanulási típusokkal nem küzdhető le, akkor pszihomókushoz kellenne fordulnod, mert ez nem egy nagy probléma, de elég ahhoz, hogy megkeserítse az életed.Szerintem szakember pár kezelés alatt meg tudná oldani.Sok sikert.

2011. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!