Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös tulajdonba...

Osztatlan közös tulajdonba csak a tulaj költözhet és annak egyenes ági rokonai?

Figyelt kérdés
Örököltem egy ház 50%-át. A másik tulaj benne él, kivásárolni nem tud engem, nekem meg nem akarja eladni a részét. Jelenleg albérletben élünk és úgy döntöttünk, hogy oda fogunk költözni, mert a ház elég nagy, bőven elférnénk benne. Erre viszont a másik tulaj közölte, hogy én és a gyerekek mehetünk, mert nem tud ellene mit tenni, de abba nem egyezik bele, hogy a férjem is jöjjön. Ezt tényleg megteheti?
2019. okt. 29. 12:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg. De ha elhiszed neki, megteszi. Az más kérdés, hogy rossz szomszédsággal miféle minőség együtt élni. Ha örökölted, mégis csak rokon. Meg kellene egyezni.
2019. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de a kérdés, hogy a másik tulajnak van-e haszonélvezeti joga az egészre?


De kedves kérdezö azt gondold végig, hogy a férjedet miért is nem szereti ez a rokon ennyire, és nem-e a férjeddel vana probléma...


Nálunk hasonló a probléma. Apám egyedül él egy ingatlanban ahol növéremmel együtt fele tulajdonunk van. Nekem nincsen szükségem arra az ingatlanra. De a növérem a két kicsi gyerekkel van egy idióta férje. Az a férfi engem is meglopott már 2x is, most már csak úgy találkozom a növéremmel is ha ö nincsen ott. De a lopása az csak a kisebb baj, maga az emberrel óriási problémák vannak. Persze növérem szereti vagy ragaszkodik hozzá, néha azt gondolom ö is beteg...

Na most növérem(szerintem férje) kitalálta, hogy ott van apánk nagy háza és majd ök oda beköltöznek. Apám persze nem engedte, de jogilag sem lehet, mert apámnak haszonélvezete van a mi felünkön is. De ha ök oda költöznének apám egy idö után utcára kerülne.

Kérdezö azt ajánlom gondold ezt a kérdést még egyszer át.

2019. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell még családtagnak se lenni.

Nyilván érdemes megbeszélni, hogy melyik helyiséget ki használhatja, tehát gyakorlatban is megosztani a házat, és abba a részbe már azt engedsz - tulajdonosként -, akit akarsz.

Ha nagyon kekeckedik az illető, akkor fenyegesd meg, hogy a ház kényszerértékesítését fogod kezdeményezni. Ha te meg tudod venni az ő tulajdonát, ő meg nem a tiédet, akkor ez esetben a bíróság automatikusan azt a határozatot fogja hozni, hogy neki muszáj lesz eladnia a részét neked. Pár százezresbe belekerül, de lehet, hogy megéri a költséget. (Különben egy ügyvéd ezt a teljes perköltség töredékéért elmagyarázza az illetőnek, és nincs kizárva, hogy le fog lépni jószántából, mert anyagilag úgy jár jobban.)

2019. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
közös tulajdon megszüntetésére irányuló pert kell kezdeményezni, ha van pénzetek, megvenni a részét nyert ügyetek van
2019. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy a többiek is már írták, nem kell rokonnak, örökösnek lennie, de nem biztos hogy megéri a rossz kapcsolatban összeköltözni.

Nézzétek meg a házat mit lehet vele kezdeni. Ha elférnétek benne ti is a családdal, akkor lehet hogy meg tudjátok úgy osztani, hogy fele-fele részben le is válasszátok és valójában két kisebb, elkülönített lakórésze legyen, ahol semmiben nem zavarjátok egymást. Ha pl. 3 szoba konyhás fűrdőszobás a lakás, akkor megpróbálhatnátok a konyha egy részét átépíteni zuhanyzós vécés fűrdőnek, külön ajtóval és akkor a másik tulajnak lenne egy szobája konyhával fűrdővel. nektek meg a maradék részt lehetne úgy megcsinálni, hogy a fűrdőszoba falánál a vízvezetéket, csatornát átvezetni a szobába és egy konyhás nappalit kialakítani belőle. Akkor nektek is meg lenne a saját külön teretek.

Ha ti vállalnátok a költségeket és a munkát, meg hogy a mérőórákat magatoknak is külön beköttetitek, akkor talán meg tudnátok békésen egyezni. Hiszen te sem szeretnéd ha a lakásodban hirtelen másokat is kerülgetned kellene és osztozni velük a fürdőn, konyhán, rezsiköltségeken. Ha hirtelen te lennél az egyedüli lakó helyett egy a sokból.

ha meg tudnátok oldani hogy valóban elkülönüljön a két lakórész és ne kelljen egymást elviselnie a rokonnak és a férjednek, akkor mindenki jobban járna.

Nyugodtan mondhatod a rokonodnak, hogy ezekkel a változásokkal nő a ház értéke, hogy ha majd ti onnan ki akarnátok költözni akkor könnyen lehet majd oda helyettetek találni lakót aki esetleg rá is figyelni tud majd idősebb korában és nem lesz teljesen egyedül. vagy hogy ha így megosztva a házat ti is odaköltöztök, akkor neki sokkal kevesebbe fog kerülni a fenntartása - persze akkor a fűtést is feleznetek kell mindig.

Tudsz találni megoldást, a lényeg hogy képzeld magad a helyébe, fogadd el, hogy neki nem örömteli ez az összeköltözés és olyan megoldást találj ki ami NEKI jobbá teheti, elfogadhatóbbá. Keresd meg azokat a dolgokat ami a rokonodnak jobb lehet azzal ha odaköltöztök, a férjeddel együtt és találd ki hogyan tudnátok őt a legkevésbé zavarni az ott lakásotokkal!

2019. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
36%

Nekem volt közös osztatlan tulajdonom!


Mit nem enged meg az a k'csög?

Ki a fax kérdezte a véleményét?


Egyenrangúak vagytok, közös tulajdonban! Semmi közöd hozzá, neki se hozzád! Azt csinálsz amit akarsz, és ő is!


Nincs kompromisszum ha bármit megpróbál előírni amihez nincs joga! Sürgősen "menj át határozottba", és a legkisebb "határ-átlépésre" is azonnal reagálj!

Ha például csak a válladra teszi a kezét az ingatlanon belül, azonnal baxd telibe!!


Áruld már el, hogy miért te hátrálnál meg?


Mi az hogy: "bőven elférnénk benne. ", " a másik tulaj közölte, "nem egyezik bele"??????


KI A FAX KÉRDEZTE A VÉLEMÉNYÉT?

Ha te voltál olyan ostoba, akkor mostantól változtass a felfogásodon!


Én figyelmeztettem a társtulajdonosomat hogy ha nem ért a szép szóból, akkor fél Gilvánfát bejelentem az ingatlanba, és oda is viszem őket! (Gilvánfa full c*gányfalu)


Tudta hogy tényleg van jó pár ismerősöm ott, és bár próbált visszaszájalni, de leállította magát.

Hogy besértődött? Kit izgat?

2019. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

#6 vagyok:


Bemész szépen a hivatalba, bejelented a férjed, és beköltözik! (Ebben a sorrendben!)


Tehetetlen az a b*romarcú!

Ha megpróbálna rendőrt hívni, akkor a férjed bemutatja a lakcím-kártyáját, a rendőrök pedig szépen elhúznak.

2019. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Ismét #6:


Ezután pedig (ha gondolod) megteszed a férjed, vagy a gyereket haszonélvezőnek a te részedre!


Innentől a férjed már szintén egyenrangú a "kedves" társ-tulajdonossal!

2019. okt. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, ne tanácsolj ilyen baromságot, hogy adjon haszonélvezetet a férjnek!


nem is kell, tulajdonos eldöntheti, hogy kit enged beköltözni, a kérdező is tulaj, az ő 50%-ra beköltözhet a férj

2019. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A #6-7-8-ra ne hallgass. Máskor is agresszív és rossz tanácsokat ad. Erőből nem lehet együttélést lerendezni.
2019. okt. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!